To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - Obudowa na baterie w formie baku - z czego wykonać ?

pajczer - Sob 03 Paź, 2015
Temat postu: Obudowa na baterie w formie baku - z czego wykonać ?
Witajcie, zastanawiam się czy jest ktoś na forum kto podpowiedział by jak wykonać ( ewentualnie wykonałby za opłatą ) obudowę na baterie do mojego ebike'a.. Czy warto iść w termoformowanie, wydruk 3d, a może po prostu bawić się w laminowanie..

zależy mi na wykonaniu budżetowym ale i na takim które będzie wyglądało.

na tą chwile moj e-Felt już jeździ, baterie trzymają się w ramie między oryginalnymi blachami.

w załączniku zdjęcia

Pozdrawiam

bloodyopel - Sob 03 Paź, 2015

Witamy na forum :)

Jeszcze jakbyś dokładniej opisał / pokazał przykładowe zdjęcia jaki efekt finalny baku chcesz uzyskać, to na pewno łatwiej byłoby dobrać metodę :wink:
Ale z tych trzech co podałeś i tak pewnie padnie na laminowanie

Adam Wysokiński - Sob 03 Paź, 2015

Ja bym spróbował hydroformingu z blachy stalowej lub alu.
pajczer - Sob 03 Paź, 2015

efekt chciałbym uzyskać podobny jak kolega z forum Lysy1908 w swoim ruff dean ( załącznik 1 ) ewentualnie tak jak ekipa w voltage cycles ( zał 2 ) :)
bloodyopel - Sob 03 Paź, 2015

Adam Wysokiński napisał/a:
Ja bym spróbował hydroformingu z blachy stalowej lub alu.




Może nawet domowym sposobem? :D

Adam Wysokiński - Nie 04 Paź, 2015

Tak, dokładnie myślałem o myjce ciśnieniowej. Kolega chce jednak nie obłości tylko takie kanciaste kształty. To może jednak kompozyt na styropianie albo blacha tylko spawana na tych kantach.
wiciu_r - Pią 27 Lis, 2015

Ja bym to dokładnie owinął papierem śniadaniowym i posklejał taśmą klejąca. Potem owinął folią bąbelkową i ostreczował, potem kolejna warstwa papieru śniadaniowego i taśmy tudzież stretch. Potem całość "objeżdżamy" pianką poliuretanową niskoprężną (możliwie gęstą), a jak zaschnie modelujemy nożem, papierem ściernym itp. pożądany kształt. Na to laminat z przewidzianymi wzmocnieniami pod miejsca montażowe. Rozcinamy precyzyjnie np. dremelem na 2 połówki i po usunięciu warstw folii, papieru i pianki mamy gotowe pudło. Bez problemu znajdziemy w necie gumową uszczelkę typu podwójne T na połączenie połówek. Jedyne nad czym trzeba pogłówkować to właściwe rozmieszczenie wzmocnień pod punkty montażowe.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group