To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - silnik mid 750w 8fun

mleczny - Śro 07 Paź, 2015
Temat postu: silnik mid 750w 8fun
Co sądzicie o silniku 8fun mid 750w? Lepsze to niż 9c 7x9 jeżeli chodzi o moment? Mamy tu przerzutki wszak ;)
tas - Czw 08 Paź, 2015

Nie ma lepszych czy gorszych rozwiązań, wszystko ma zalety i wady.
MID jako taki i cały mechanizm korbowy przy małych prędkościach 0-20km/h generuje większy moment obrotowy kosztem znacznego skomplikowania instalacji i czasu bezawaryjnej pracy (przy mocnych MIDach to już jest poważny minus).
Powyżej 20km/h działają już nieomal tak samo.

mleczny - Czw 08 Paź, 2015

Tas wspominałeś coś o urywanych łańcuchach ;) . Rozumiem, że to przy jakiś dużo mocniejszych midach niż ta 750?

PS.
Napisane jest, że silnik jest na 48V.
Czy można ten silnik zasilić 60V 48A i użyć 'standardowego' sterownika (np. z nexun.pl)?
Jeżeli tak to czy istnieje duże ryzyko urwania łańcucha? Czy to jeszcze luzik?

tas - Czw 08 Paź, 2015

Tak czytam i się zastanawiam czy sam wiesz czego potrzebujesz :)
50A, w innym temacie 70A. Złóż superbajka, będziesz mieć 200Nm, pojedziesz 100km/h, będziesz mieć zasięg maksymalny 200km, moment od 1km/h, będzie stawiać na koło przy 70km/h, lepiej już się nie da, takie przedawkowanie niutona.

Zdradzasz objawy watowicy złośliwej jeszcze przed kontaktem z elektrycznym patogenem :P

mleczny - Czw 08 Paź, 2015

Chyba to właśnie mnie dopadło... :/ Nic tylko siedze na forum, czytam i oglądam. Już myślę o fullu.... a teraz jeszcze zagwostka jki silnik. Zwłaszcza po filmiku jak gosc z centralnym dal za dużo gazu i wyskoczył z butów :) ))))
tas - Czw 08 Paź, 2015

No ale tam z 6kw ma silnik... A nie 750W... :roll:
borsuk - Pią 09 Paź, 2015
Temat postu: Re: silnik mid 750w 8fun
mleczny napisał/a:
Co sądzicie o silniku 8fun mid 750w? Lepsze to niż 9c 7x9 jeżeli chodzi o moment? Mamy tu przerzutki wszak ;)

Jest to dużo lepsze rozwiązanie do roweru ze wspomaganiem, używanego w górach.
O superbolidach itp. nie wypowiadam się, bo nie mam o nich pojęcia :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group