To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - BMS nie odcina

graziano - Czw 08 Paź, 2015
Temat postu: BMS nie odcina
Mam bmsa 16s który nie odcina napięcia. Powinien odciąć przy 3.7 V, a wyjeździłem do 54V i nic. Od 57 prawie nie cisnąłem, napięcie sobie spadało, a bms nie odcinał. Pod samym domem nacisnąłem raz mocniej żeby nie stracić równowagi, przez ułamek sekundy zobaczyłem na woltomierzu 48.9V i... nie odciął.

Ładuje normalnie (przynajmniej do momentu aż spaliła się ładowarka :mrgreen: - ale to chyba nie wina BMSa, w ładowarce nie włączył się wiatraczek a ja pomyślałem że się włączy jak będzie cieplejsza i poszedłem. I jak wróciłem to już nie szło jej dotknąć).

Coś mogę ustawić w tym bmsie?

bloodyopel - Czw 08 Paź, 2015

A cóż to za BMS który ma tak wysoko napięcie odcięcia? :shock:
Te "standardowe" mogą mieć odcięcie nawet poniżej 3V/celę, czyli odcinać będą np. dopiero przy około 45V dla 16s

tas - Czw 08 Paź, 2015

Wyjmij BMSowi wszystkie złącza z balancera i sprawdź czy działa. Bo jak dalej działa to coś namieszałeś w instalacji :P
graziano - Czw 08 Paź, 2015

Napisałem do sprzedawcy jakie tam napięcie odcięcia.

Jak wyciągnę wtyczkę i odetnie, to nic się nie stanie jak zostanie odcięte na dłużej? Bo ładowarkę będę pewnie miał nie prędzej niż za tydzień.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group