To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Jaki silnik potrzebuję? Moment? Średnica koła? Prędkość?

ptrq - Pią 27 Wrz, 2019

Mam takie pytanie, bo widzę że temat jest bardzo ogólny.
Takie mam założenia które pewnie mocno rozminą się z tym co odpiszecie. Chciałbym dać do ramy jakiegoś cross silnik elektryczny.
Silnik miałby być na środku nie w piaście. Średnica Koła z tylu 19cali, prędkość max 110km/h. Moment obrotowy spodziewany/oczekiwany 30Nm.
Jaki to musiałby być silnik? Ile potrzebuje ogniw, ile to wszystko będzie ważyć? Czy jest ktoś w stanie mi tak ogólnie powiedzieć?

andypip - Wto 01 Paź, 2019

Życzę powodzenia a przede wszystkim szczęścia i zdrowia. Najłatwiej info na ten temat można znaleźć na stronie dla kandydatów do nagrody darwina :cool:
tutaj raczej o rowerkach typu żółw i ślimak pisujemy :sad:

Clipo66 - Pią 06 Mar, 2020

Witam, nowy na forum, postanowiłem przerobić swój rower na ebika, ale cała wiedza w tym temacie mnie przeraża.
Mój rower koło 29 rama 21
https://www.kross.pl/pl/node/35896
Zamierzam jeździć tylko po asfalcie w terenie płaskim, odległość od miejsca zamieszkania w promieniu 25 km czyli razem max 60 km, myslę że prędkość 25-30 km/h by mnie zadowoliła.
Z tego co ustaliłem silknik z oprzyrządowaniem by mnie kosztował na allegro ok 2400 zł.
Bateria ok 1600 zł. Razem ok 4 tys. zł.
W ogóle poradźcie co wybrać, i czy można zejść z kosztów, za każdą odpowiedź będę wdzięczny, pozdrawiam

mes93 - Nie 08 Mar, 2020

Zejdziesz z kosztów dość sporo jeśli zamówisz silnik z oprzyrządowaniem z AliExpress lub innych stron. Ja zamówiłem z pswpower gdzie z dodatkowym czujnikiem oraz nowym wyświetlaczem wyniosło mnie to 405$.
andypip - Nie 08 Mar, 2020

Za ca 2700 kupisz na ali zestaw mid +bateria 15Ah. Z zapasem zaspokoi twoje oczekiwania.
Aubrey - Wto 21 Lip, 2020

Jaki BLDC montowany w kole ma największą moc/moment już od dołu(nie prędkość), jest w miarę łatwy do dostania i ma dość sensowny stosunek jakości do możliwości?
https://www.usonicig.com/...oil-for-flavor/

tojara_pl - Śro 05 Sie, 2020

Witam wszystkich!
Nosze się z zamiarem konwersji mojego hardtaila. Rower ma mi służyć do rekreacyjnej jazdy po górach, głównie Gorcach. Koła 29 cali i za bardzo nie chce ich zmieniać. Jaki silnik i sterownik będą najodpowiedniejsze? Co myślicie o Mxusie 45H v3 3K-Turbo 3000W (16x4)? A może szukać jakiś silnik przeķładniowy?

Inc0 - Pon 10 Sie, 2020

myślę że przekładnika w typie q128 500W najlepiej "wolna" ze wzgledu na koła 29" o silnikach bezprzekłądniowych w tej srednicy koła to raczej zapomnij no chyba że lubisz zapach spalonej izolacji cewek o poranku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group