To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Watt Meter jak podłączyć

tomek701 - Pią 30 Paź, 2015
Temat postu: Watt Meter jak podłączyć
witam zakupiłem u małych żółtych ludzików takie cudo https://goo.gl/photos/PS9mvKE3gb3BvQE2A problem w tym że nie ma żadnego schematu a ja po angielsku nie be nie me podłączyłem domyślnie źródło do akumulatora czerwony z plusem akumulatora czarny z minusem a na obciążeniu LOAD puściłem przewody dalej na wejście sterownika ale cały czas migają cyferki czy silnik kręci czy nie czy nie jak jest podłączony tylko do baterii też migają cały czas i coś mierzy chociaż ni ma żadnego poboru ratujcie chłopaki
bloodyopel - Pią 30 Paź, 2015

Z opisu wychodzi że podłączyłeś dobrze. Pytanie co Ci tam miga :D bo w tej wersji są bodajże 2-3 ekrany które zmieniają się automatycznie jeden po drugim ;) no ale mierzyć nic nie powinno bez obciążonego LOAD
tomek701 - Pią 30 Paź, 2015

No właśnie jak tylko podłączeniu do baterii to zaczyna mierzyć pokazuje pobór np ile wat i to sie zmienia i nalicza watogodziny to pewnie uszkodzony
Adam Wysokiński - Pią 30 Paź, 2015

Mam to i jest super. Część danych jest statycznie wyświetlana a część zmienna dynamicznie żeby upchać wszystko na wyświetlaczu. Napięcie powinno być stabilne, ale prąd, Ah i W będą inne niż 0.
Przyrządzik sam troszkę prądu pobiera i podłączony sterownik też. Będą więc naliczane Ah bo prąd nie jest równy 0.
Jak będzie kręcić silnik to wskazania będą większe.
Fajne jest to, że pokazuje i zapamiętuje po zdjęciu obciążenia max prąd ( w piku ) i minimalne napięcie. Można sprawdzić spadek napięcia bo pokazuje bieżące a minimalne jest zapamiętane.
Jak będziesz to używać to polecam wymienić przewody. Oryginalne grzeją się przy długotrwałym prądzie rzędu 10A

Tomek, a jak podłączasz bez podpięcia obciążenia to ile W pokazuje?

tomek701 - Sob 31 Paź, 2015

Teraz zobaczyłem filmiki na you-tube że faktycznie są takie wahania ale mam większe, jutro zobaczę ale mierzy w każdym razie tutaj znalazłem na you-tube filmik jak zrobić żeby dokładnie pokazywał https://www.youtube.com/watch?v=-lCglEkJngo
WojtekErnest - Sob 31 Paź, 2015

A doszliscie do czego jest złącze 3-pinowe ?
tomek701 - Sob 31 Paź, 2015

Nie do tego nie doszłem
tas - Sob 31 Paź, 2015

Zasilanie zewnętrzne 12V aby mierzyć do 0V lub do odcięcia przez BMS
WojtekErnest - Sob 31 Paź, 2015

Jak podłączyć ?
glebor - Nie 27 Mar, 2016

tas, a jak podłączyć to wejście, bo tam są 3 piny, rozkręciłem, na płytce nie ma oznaczeń, gdzie + i gdzie -, a nad tym złączem, żeby odnaleźć ścieżkę musiałbym rozlutować wyświetlacz, nie bardzo mam czym :)
tas - Nie 27 Mar, 2016

A co ja, wróżek? ;)
glebor - Nie 27 Mar, 2016

więc panowie podłącza się to w następujący sposób:
[img]forum.arbiter.pl/download.php?id=2485[/img]

zasilanie podpiąłem 5V z ładowarki od fona i śmiga wyśmienicie.

A teraz jakie ma on zastosowanie:
mam sobie BMS 1S na 60A discharge. Podłączam go pod zespół ogniw baterii i sam mi odłącza przy 3V/cele. Do tego mam dobrane rezystory pod obciążenie li-ion 1S 3A/4A/6A/10A/20A/30A/45A/60A i do każdego z nich jest dobrany wielopozycyjny przełącznik. Watt meter po odcięciu BMSa zapamiętuje:
liczbę wh wyciśniętych z baterii co można szybko przeliczyć na mah, czyli idealnie nadaje się do testowania pakietów i ogniw dużym prądem. Po odcięciu BMSa nie gaśnie bo zasila go ładowarka 5V i pamięta parametry wypompowane z ogniwa. Wystarczy, że przyjdziemy sobie, spiszemy wh, potem odłączymy zasilacz z kontaktu załączymy i jest zresetowany do kolejnych pomiarów. Fajna sprawa :)

Adam Wysokiński - Nie 27 Mar, 2016

Zaryzykowałem i podłączyłem swój.
Patrząc na złącze przy wyświetlaczu zwróconym do góry, od lewej:
1- masa
2-zasilanie ( +12V)
3 - nie wiem

edyta:
o, kolega mnie uprzedził :smile:

Elektrotonus - Sob 27 Sie, 2016

Polecacie te Chińskie watometry, słyszałem od Kolegi że pod 48V i więcej lubią się zjarać ?

http://www.aliexpress.com...9999.261.EK0xil

Yin - Sob 27 Sie, 2016

Dało by się na to wgrać soft pikacza? Albo jakiś inny alternatywny ( może rosjanie coś napisali?) - grunt żeby pokazywało stan rozładowania aku jak w pikaczu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group