To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Aku. do elektronarzędzi - zmiana na litowe

Pir-serwis - Śro 04 Lis, 2015
Temat postu: Aku. do elektronarzędzi - zmiana na litowe
Tas: wydzielone z działu bazarowego

Uważam, ze bez sensu kupować ten pakiet. Wysokopradowe plus BMS wyjdzie taniej i energii więcej. Samsungi mogę sprzedać ICR 22P. BMS kolega tu sprzedaje bodaj po 40 zł. Ogniwa odetne z pakietu. 10 zł sztuka. Przy 200 szt 8

maniekrox - Śro 04 Lis, 2015

Może i to jest opcja.. A orientuje się ktoś ile taka przeciętna wkrętarka pobiera prądu i czy mogę sobie ją przewoltować??
Mechano - Śro 04 Lis, 2015

Dużo. Przy zatrzymanym wale to pewnie ze 30A weźmie.
maniekrox - Śro 04 Lis, 2015

No to 4-5 sztuk 25R + bms + ładowarka do tego. Ale w sumie koszt też się już robi.
Mechano - Śro 04 Lis, 2015

Chyba najlepiej będzie 6 sztuk i zrobić pakiet 3s2p.
SylwekK - Czw 05 Lis, 2015

Nie ma się co bawić w NiCd. Ja swoją wkrętarkę przerobiłem na wysokoprądowe Lijon+BMS. Same korzyści! Akurat z tej wkrętarki korzystam nie za często ale jak już jest potrzebna to czy stoi tydzień czy miesiąc biorę i działa. Z NiCd czasem po kilku dniach nieużywania trzeba było ładować.
WojtekErnest - Sob 07 Lis, 2015

Ja w takim przypadku wyprowadzam na zewnatrz złącze 3S lub 4 albo i 5S - zakeznie od typu i ładuje przez to złącze, lub wpinam zewnętrzny balanser. Szkoda miejsca aby tam wpychac BMS, lepiej upchac ogniwa ile się da. Czasem robię nawet taką kombinację ze mam 'niesymetryczny' zestaw ogniw, np 4S to znaczy 2 pojedyncze ogniwa wysokopradowe + 2 x po 2P gorsze, czyli 4S na 6 ogniwach.
Działa bez problemu....

qaz33 - Sob 07 Lis, 2015

BMS to takze kontrola przed nadmiernym rozladowaniem. Mozna zamiast BMSa dac alarm ale przy tak malej pojemnosci aku trzeba wtedy uwazac aby alarm nie rozladowal tej baterii, wtedy juz sie nie da odkladac wkretarki na miesiac czasu
Z ciekawostek to bosh tez sprzedaje wkretarki z bateriami li-ion link zobczcie ile mozna kasy oszczedzic :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group