To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Akumulatorki NiMh szybkiego łądowania + dedykowana ładowarka

toft - Pią 13 Lis, 2015
Temat postu: Akumulatorki NiMh szybkiego łądowania + dedykowana ładowarka
Cześć.
Poleci ktoś aku szybkiego ładowania (nie wiem czy coś takiego jest ale mam wkrętarkę która ładuje się w 45min i ma nicd stąd wnoszę że jest) w rozmiarze AA? Aby to były normalne paluszki. Do tego właśnie jakaś szybka ładowarka bezobsługowa.

deckardmst - Pią 13 Lis, 2015

Akumulatorki zdecydowanie Sanyo Eneloop
Ładowarka BC-700

toft - Pią 13 Lis, 2015

ŁĄdowarka bardzo drogą z tego co widzę. Jak modelarska. A aku znam jednak chodziło mi o takie które da się łądować jak w ładowarce n p w godzinę. Pzdr.
SylwekK - Sob 14 Lis, 2015

Do aku paluszków AA i AAA używam NC-1000. Jak dla mnie to najlepsza ładowarka jaką do tej pory miałem do takich ogniw... a kilka miałem.
gienek333 - Sob 14 Lis, 2015

Przy szybkim ładowaniu najważniejsza jest temperatura, więc można ładować "czym popadnie",ale zakończyć przy 45-50°.
SylwekK - Sob 14 Lis, 2015

No tak, przy ładowaniu czym popadnie zajeździłem swego czasu dość szybko komplet akumulatorów. Szybkie ładowanie skraca drastycznie trwałość. Prąd ładowania należy dobierać do pojemności aku, aby te służyły jak najdłużej i nie stało się to co mnie kiedyś w pracy, że w połowie mszy wyłączył się rekorder dźwięku (z braku napięcia) mimo, że aku ładowane były dzień wcześniej (!) i na początku ich świetności wytrzymywały bez problemu nagrywanie nawet przez 2-3 kolejne soboty.
gienek333 - Sob 14 Lis, 2015

A ja myślałem że UB już nie nagrywa mszy :wink: .
SylwekK - Sob 14 Lis, 2015

Hehe, z UB nie jestem ale jak się z kamerą po ślubach lata to wypada mieć czysty dźwięk z pod głośnika nagrany :)
toft - Pon 16 Lis, 2015

Czołem towarisze;) Nie no tak poważnie trwałość mi lotto aby było te 50-100 cykli do spadku pojemności do 70% powiedzmy. To i tak opłaca się względem baterii. Chodzi o to właśnie aby mieć czas ładowania 45 minut. Lub jakiś pokrewny. Na dzień dziś kupiłem jakieś gp plus dedyk ładowarkę. W żadnym razie nie spełnia to opcji ładowania typu szybko ale musi działać. A urządzenie to nie żadna kamera tylko przyrząd do medycyny estetycznej:).
SylwekK - Pon 16 Lis, 2015

NC1000 może łechtać akumulatorki prądem od 200mA do 1A. Przynajmniej możesz o tym decydować w tym modelu, bo w tańszych tak naprawdę nie wiadomo co robi ładowarka z ogniwem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group