To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Charakterystyki rozładowania ogniw 18650 5A - CyklonEbike

tas - Wto 09 Sty, 2018

Ogniwa nie są niebezpieczne bo to ludzie wybuchają je, ludzie je palą, ludzie sobie nimi robią krzywdę.
Same ogniwa przez się są wystarczająco bezpieczne :)

A jakby takim zwieraniem Ci coś wybuchło w twarz to by był temat: UWAGA NA WYBUCHAJĄCE OGNIWA!!! ? :P

glebor - Wto 09 Sty, 2018

tas napisał/a:
Ogniwa nie są niebezpieczne bo to ludzie wybuchają je, ludzie je palą, ludzie sobie nimi robią krzywdę.
Same ogniwa przez się są wystarczająco bezpieczne :)


To właśnie chciałem wyrazić w testach, że w ekstrymalnych sytuacjach testowane zachowują się bezpieczenie i nic się złego nie dzieje :)


tas napisał/a:

A jakby takim zwieraniem Ci coś wybuchło w twarz to by był temat: UWAGA NA WYBUCHAJĄCE OGNIWA!!! ? :P


Myślę, że zrobiłem to na tyle bezpieczenie, żeby nie było możliwości zrobienia sobie krzywdy, niemniej jednak jakby ogniwo przy zwarciu spuchło i wyzioneło ogień, nie byłbym mile zaskoczony takim wynikiem testu...

Nie róbcie tego w domu :P

Co nie zmienia faktu, że zasady sztuki budowy pakietu i wykorzystanie odpowiednich materiałów i zabezpieczenie ogniw i pakietu jest niezbędne...

JerzyZ - Wto 09 Sty, 2018

Uwaga!
Po otwarciu strony glebor.cba.pl mój program antywirusowy Microsoft Security Essentials wykrył trojana CoinMiner.

tkoko - Wto 09 Sty, 2018

Ale takie testy są przeprowadzone przez firmy produkujące baterie, przykład Samsunga



pkt 9.1 - test na przeładowanie ogniwa do 12V przez 2.5 godz , brak ognia i wybuchu
pkt 9.2 - test zwarcia 3 godz , brak ognia i wybuchu
pkt 9.3 - test odwrotnego przeładowanie ogniwa do -12V przez 2.5 godz , brak ognia i wybuchu
pkt 9.4 - test zagrzania ogniwa do 130*C przez 60 min , brak ognia i wybuchu :smile:

glebor - Wto 09 Sty, 2018

JerzyZ napisał/a:
Uwaga!
Po otwarciu strony glebor.cba.pl mój program antywirusowy Microsoft Security Essentials wykrył trojana CoinMiner.


Jesteś pewien, że to wirus? Możesz ustalić, co on robi?, bo ściągnąłem darmowy szablon i zacząłem powoli stawiać kolejne zakładki, na ile czas pozwalał. Jeżeli tam faktycznie jest trojan, to cała robota z zakładkami oferty, którą ogarniałem przez tydzień pójdzie na marne - pozycjonowanie stylu, przystosowywanie powklejanych zdjęć w kodach... W HTMLu nie jestem zbyt biegły niestety i postawienie strony od podstaw zajmie mi sporo czasu, ale jeżeli jest wirus, to linka zaraz wywale.

WojtekErnest - Śro 10 Sty, 2018

tkoko napisał/a:
Ale takie testy są przeprowadzone przez firmy ..:

Proponuję nie 'uspokajać' się testem zwarciowym pojedynczego ogniwa.
Zwarty pakiet z kilkudziesięciu lub kilkuset ogniw, pojdzie z dymem wraz z otoczeniem.

JerzyZ - Śro 10 Sty, 2018

Nie potrafię wiele dodać: W momencie pierwszego otwarcia tej strony pojawił się komunikat o usuniętym(?) zagrożeniu, a w historii programu figuruje dla tej chwili informacja:
Trojan: Win32/CoinMiner poziom alertu: poważny.

Powtórne otwieranie tego adresu już nie miało żadnych alarmów.

Microsoft Security Essential jest programem bezpłatnym - proponuję własne próby.

tas - Śro 10 Sty, 2018

Brzmi jak ta sławna ostatnio koparka kryptowalut co kopie na cudzych komputerach bitcoiny czy coś
matys - Śro 10 Sty, 2018

dokładnie jak Tas piszesz, jest to koparka kryptowalut, wchodzisz na taką zainfekowaną stronkę i jak masz domyślnie w przeglądarce ustawione wykonywanie skryptów to Twój komputer zaczyna kopać - można to zauważyć po wzroście obciążenia procka w menedżerze zadań
leszcz - Śro 10 Sty, 2018

glebor napisał/a:
W HTMLu nie jestem zbyt biegły niestety i postawienie strony od podstaw zajmie mi sporo czasu, ale jeżeli jest wirus, to linka zaraz wywale.


Polecam https://sites.google.com/ integruje się z dokumentami googla. Pozwala na sporo robiąc niewiele.

Ewentualnie wordpress.com.

Czasy gdzie trzeba było grzebać w htmlu żeby coś wyglądało to już historia.

tkoko - Śro 10 Sty, 2018

WojtekErnest napisał/a:
tkoko napisał/a:
Ale takie testy są przeprowadzone przez firmy ..:

Proponuję nie 'uspokajać' się testem zwarciowym pojedynczego ogniwa.
Zwarty pakiet z kilkudziesięciu lub kilkuset ogniw, pojdzie z dymem wraz z otoczeniem.


Pełna zgoda :lol: Zresztą niedawne zdarzenia palących się Dreamliner'ów Boeing'a, są tego przykładem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group