To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - Jaki przegób do skrętu wózka gastronomicznego?.

tomeczekokok - Wto 02 Lut, 2016
Temat postu: Jaki przegób do skrętu wózka gastronomicznego?.
Witam


Mam kolejny problem... :neutral:


Nie wiem jak zbudować przegub do wózka gastronomicznego. Skąd wziąć a może coś przerobić żebym mógł go zastosować?. Musi to być na pewno mocne. Wózek ma ważyć ponad 300KG.

Jakieś pomysły?.

Pozdrawiam

edit Tas: poprawiłem tego wuzka, bo się scyzoryk w kieśni sam otwiera

Anonymous - Wto 02 Lut, 2016

Nie ma przegubów do wuzków :P
tomeczekokok - Wto 02 Lut, 2016

Właśnie w tym problem.

Trzeba coś wykombinować :mrgreen:

To jak to nazwać"Potrzebuje takie coś co wywoła promień skrętu pojazdu"? :mrgreen:

Anonymous - Wto 02 Lut, 2016

Do WUZKÓW nie ma, do wózków bywają :P
bloodyopel - Wto 02 Lut, 2016

tomeczekokok, wózek nie wuzek :mrgreen:
gienek333 - Wto 02 Lut, 2016

Może coś wyrzeźbić z piasty i zwrotnicy?
Mechano - Wto 02 Lut, 2016

Może po prostu wziąć dwa grube kątowniki i i między nie pasujący profil, również odpowiednio gruby, i spiąć je razem nieruchomym sworzniem.
wibi - Wto 02 Lut, 2016

Myślę,że np. pod tym linkiem RIKSZA wyraźnie widać jak to zrobić. Inne rozwiązania można zobaczyć w Google->riksza rowerowa , jest tam tego sporo
tomeczekokok - Śro 03 Lut, 2016

Chłopaki DYSLEKSJA, nie panuje nad tym. :oops:
tomeczekokok - Śro 03 Lut, 2016

Wibi, z tej strony fajny pomysł tylko nie wiem czy to wytrzyma... Ja rozwaliłem od jazdy na jednym kółku w pół roku w zwykłym rowerze łożyska ramy a przecież tu ciężar o wiele większy.
bloodyopel - Śro 03 Lut, 2016

Może i ciężar większy, no ale jeśli kółka pod "paką" będą dokładnie na środku to ciężar jako siła działa w dół, więc na sam przegub aż takie siły raczej działać nie będą, prawda? Poprawcie mnie jeśli się mylę
umbur - Śro 03 Lut, 2016

Prawda.
tomeczekokok - Śro 03 Lut, 2016

Dzięki Tas :grin:

Racja też się zgadzam ale dochodzi waga rowerzysty. Poza tym nie będą mógł idealnie zbalansować masy.

rafalbooa - Czw 04 Lut, 2016

Jedz na jakis szrot i kup przegub.Ze skrzyni biegow do kola wychadza przeguby.Jesli nie o taki ci chodzi to moze zrob z suportu tam masz lozyska maszynowe.
.

Adam Wysokiński - Czw 04 Lut, 2016

Tu ma być przegub skrętny w 1 płaszczyźnie. Może wykorzystać główkę ramy albo właśnie przegub wahacza.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group