To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery DC - Sterowniki DC za darmo.

Anonymous - Nie 11 Sty, 2009

zeeltom to bedzie ISS-1A, ceny sa na samym poczatku, z tego co sie orjentuje ich sterowniki to china:)

Cena widze zblizona tylko ze w ofercie maja 400W/36V do 550W/48V nie widze tam nic na 1000W??

ISS-1 to 12kW (12000W) mocy ciaglej, byl projektowany pod sztaplarki, wózki widlowe itd stad taka duza moc plus przeciążenie.

Te ich sterowniki maja jakiekolwiek funckje bezpieczeństwa, bo coś mi sie wydaje że nie.

Jak widzisz cena jest porównywalna, a możliwości mówią same za siebie. Sam zdecyduj co wolisz :)

Anonymous - Nie 11 Sty, 2009

Teraz buduję motorek (motocykl?) elektryczny na 48V, silnik, po przeciążeniu 750W. Stoję, póki co, ze sterownikiem i paskiem z zębatkami. No i chwilowy brak gotówki :)
Cena wydaje się atrakcyjna :D
Czy to daje się sterować typowym hallotronem od rowerów elektrycznych?
Następną zabawą będzie budowa niedużego samochodziku elektrycznego napędzanego dwoma takimi silnikami. Zobaczyłem gdzieś najbardziej płaski samochód świata i chcę coś podobnego spłodzić, tyle,że ma być elektryczny :)

Zbyszek Kopeć - Nie 11 Sty, 2009

Jednak w nazwie typu te "2 S" (symbol zła) w nazwie mnie odstrasza.
Może zmieńcie nazwę ?

Anonymous - Nie 11 Sty, 2009

Inteligentny Sterownik Silnika - ISS

lub

Intelligent Motor Controlller - IMC

W sumie nic nie stoi na przeszkodze zeby zmienic nazwe, choc dla mnie litera jak kazda inna :)

Zbyszek Kopeć - Nie 11 Sty, 2009

Litery razem to symbol.
A ten z 2 wojny światowej był straszny (zresztą on jest z "Apokalipsy").

Anonymous - Pon 12 Sty, 2009

International Space Station też zmienisz?
:D

Anonymous - Pon 12 Sty, 2009

hmm wyjście na wyświetlacz 2x16 w postaci db9. rozumiem że zasilanie wyświetlacza z osobnego źródła? (mam 16 pinów..) zazwyczaj jest db15
Anonymous - Pon 12 Sty, 2009

zeeltom napisał/a:
International Space Station też zmienisz?
:D

Od razu z tym skojarzylem jak zobaczylem symbol :)

Anonymous - Pon 12 Sty, 2009

Bo to technologia kosmiczna :D
Da się tym sterować hallotronem? Bo nie dostałem odpowiedzi.

Anonymous - Pon 12 Sty, 2009

smoczy LCD pracuje z jednego db9, opis pinów:
1-GND (VSS+Backlight)
2-VCC (VDD+Vo+Backlight)
3-PB4
4-PB5
5-PB6
6-PB7
7-E
8-RS
9-NC (wolny)


ładnie prawda :)

zeeltom


Hallotronowy ...hmm, znam tylko czujniki i przetworniki prad-napiecie. Jeżeli ten "halotronowy" daje jakieś R w przedziale od 0-5kOm lub 0-10kOm nie ma problemu bedzie działać i nic nie trzeba robić.

Jak masz pdf do tego "halotronowego" to prosze o namiar.

Anonymous - Pon 12 Sty, 2009

Myślę, że skoro w chińskim kontrolerze manetka hallotronowa daje się z powodzeniem zastąpić potencjometrem 5k, to powinno to działać równie dobrze w drugą stronę ;)
Anonymous - Pon 12 Sty, 2009

kakalia napisał/a:
smoczy LCD pracuje z jednego db9, opis pinów:
1-GND (VSS+Backlight)
2-VCC (VDD+Vo+Backlight)
3-PB4
4-PB5
5-PB6
6-PB7
7-E
8-RS
9-NC (wolny)


hm, dzięki :) oszczędnie...

tylko... nie ma read/write? i kontrast idzie razem z zasilaniem logiki...? hm i 4-bit szyna zamiast 8? czy to jakoś inaczej działa? nie znam się :D

Anonymous - Pon 12 Sty, 2009

Kontrast juz samemu trzeba sobie dostosować przez dodatkowe R przy LCD, co do R/W jest zbedne, wysylasz tylko informacje do LCD w jedna strone, gwarantuje ze to wystarcza.

Dalsze wyjasnienia sa chyba zbedne :)

Co do tej manetki to chyba sie wyjasnilo ale dalej nie wiem czemu jest sygnowana mianem halotronowej :)

Anonymous - Wto 13 Sty, 2009

Bo w środku jest hallotron i dwa magnesiki. Zasilane to jest napięciem 5V a na przewodzie sterującym wychodzi napięcie od 0 do 4.8V w skrajnych położeniach manetki. Tak jest przynajmniej u mnie we wszystkich sterownikach do rowerów, które mam. Jest to lepsze od potencjometra, bo nie "trzeszczy" na ślizgaczu i nic się nie zużywa.
Anonymous - Wto 13 Sty, 2009

zeeltom jak wychodzi 5V to spoczko w zakresie 0-4,8V, bedzie dzialalo na 105% :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group