To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Jaka ładowarka ?

tomek701 - Wto 16 Lut, 2016
Temat postu: Jaka ładowarka ?
Witam mam akumulator li-ion na ogniwach Panasonic NCR 10S 10P. A ładowarkę tylko trzy amper Baterią użytkuję bez BMS wszystkie ogniwka równo się ładują i oczywiście za każdym razem sprawdzam czy nie maja różnic ładuje do 40 41 Volt. W tym roku chciałem się wybrać w dłuższą podróż i moje pytanie jakim maksymalnym bezpiecznym prądem mogę taki akumulator ładować i skąd wykombinować taka ładowarkę w miarę tanio ?
Pykacz - Wto 16 Lut, 2016
Temat postu: Re: Jaka ładowarka ?
tomek701 napisał/a:
Witam mam akumulator li-ion na ogniwach Panasonic NCR 10S 10P. A ładowarkę tylko trzy amper Baterią użytkuję bez BMS wszystkie ogniwka równo się ładują i oczywiście za każdym razem sprawdzam czy nie maja różnic ładuje do 40 41 Volt. W tym roku chciałem się wybrać w dłuższą podróż i moje pytanie jakim maksymalnym bezpiecznym prądem mogę taki akumulator ładować i skąd wykombinować taka ładowarkę w miarę tanio ?


Teoretycznie nie powinien zaszkodzić aku prąd nie większy niż połowa pojemności . Czyli jeśli ma 10Ah to prąd ład max 5A jeśli 20Ah to max ład 10A itd.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group