To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - SAMOCHODY NA SPRĘŻONE POWIETRZE

Zbyszek Kopeć - Pon 19 Sty, 2009

To najlepiej wyjaśnić z Dozorem urządzeń wysokociśnieniowych (jest taki urząd, albo coś podobna nazwa).
Anonymous - Pon 19 Sty, 2009

Zbyszek Kopeć napisał/a:
To najlepiej wyjaśnić z Dozorem urządzeń wysokociśnieniowych (jest taki urząd, albo coś podobna nazwa).

UDT.

Anonymous - Pon 19 Sty, 2009

Z tego co pamiętam to butle plastikowe (kompozytowe jak kto woli) są zabronione w Europie, tam gdzie obowiązuje znak CE.
Lisciasty - Pon 19 Sty, 2009

yarross napisał/a:
Przez te 100 lat osiągi łodzi podwodnych bywały dosłownie sprawą życia i śmierci i gdyby napęd na sprężone powietrze oferował przewagę to by go tam zastosowano (zwłaszcza że dodatkowy zapas powietrza w łodzi podwodnej jest nie do pogardzenia). Technologia precyzyjnego wytwarzania części do sprężarek czy silników rozwnęła się przed II wojną, więc był czas na testy. Nowe aku sa dopiero od kilku lat.

To akurat chybiony argument, bo w łodzi podwodnej priorytet to cisza a napęd powietrzem jest dosyć głośny :P

Hindusy obiecują samochód na wiosnę 2009. Zobaczymy co z tego wyjdzie
w rzeczywistości, jak to faktycznie będzie kosztować 3,5 tysiąca euro to można
z palcem w rzyci wziąć kredyt i kupić toto :P

Przekonamy się jak coś się pojawi na rynku.

Zbyszek Kopeć - Pon 19 Sty, 2009

Jeśli napęd jest głośny, to już ma daleko do ekologicznego.
Anonymous - Pon 19 Sty, 2009

Wiatraki też są głośne a uważane za ekologiczne i dodatkowo zabija ptaki.
Cytat:

Problem też stanowi fakt, iż wg niektórych badań farmy wiatrowe poważnie zagrażają ptactwu, zaś wzdłuż Odry przebiega szlak ich sezonowych wędrówek południkowych. Na ten problem zwracają też uwagę światowi ekolodzy, m.in. ze Szkocji i USA. Stwierdzono, że szkockie elektrownie wiatrowe przyczyniają się do ginięcia zagrożonych gatunków ptactwa (m.in. sokołów, orłów i latających na małych wysokościach drzemlików), a amerykańska organizacja pozarządowa Center for Biological Diversity policzyła, że turbiny jednej tylko lokalnej elektrowni wiatrowej zabijają corocznie nawet do 1,3 tys. latających ptaków drapieżnych.

Anonymous - Pon 19 Sty, 2009

No i jeszcze elektrownie wodne halasuja niemillosiernie, trza je wykreskic z projektow ekologicznych.
Anonymous - Wto 20 Sty, 2009

No to pozostaje cicha energia słoneczna :)
Anonymous - Wto 20 Sty, 2009

Pozostaje jeszcze geotermia, praktycznie bez wad.
Jeśli koszty zwrócą się po 10 latach to jest to dobra inwestycja.
Tylko czy po tym czasie źródło się nie oziębi i nie trzeba będzie robić nowych odwiertów.

Zbyszek Kopeć - Wto 20 Sty, 2009

Wewnątrz ziemii jest bardzo ciepło na miliony lat (palazma, wrząca lawa).

Byłem koło wiatraków przed Puckiem i nie słyszałem hałasów, ani nie widziałem uszkodzonych ptaszków.
Ptaszki boją się takich instalacji, chyba że są podtrute sztucznymi nawozami i tracą orientację, wówczas i tak ich godziny są policzone.

Wodospady też hałasują. Instalacje wodne w odpowiednim miejscu nie przeszkadzają ani ludziom, ani zwierzątkom.

Adam Wysokiński - Wto 20 Sty, 2009

Znajomy pracujący przy dużej elektrowni wiatrowej mówił, że ktoś podrzuca zdechłe ptaki pod wiatrak.
Ciekaw jestem czy to prawda.

Anonymous - Wto 20 Sty, 2009

Ja słyszałem że pracownicy dyskretnie zbierają te ptaki (dostali specjalne rękawice i torby)
Konieczne jest przeprowadzenie sekcji zwłok każdego ptaka, aby dojść prawdy.

Zbyszek Kopeć - Czw 22 Sty, 2009

Jednak już od dwana używano w Polsce lokomotywy z napędem na sprężone powietrze:
http://www.komel.katowice...L/75/ref_13.pdf
Oczywiście sprężone w dodatkowych zbiornikach.

[ Dodano: Czw 05 Mar, 2009 ]
Spalinowiec i pneumatic łatwo napompują lewary:
To jest dobre:
http://www.youtube.com/watch?v=lOmAe-WKQmo
http://www.youtube.com/watch?v=C970Fxp7t64

Muszę pomyśleć, jak to zrobić korzystnie z EV.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group