To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Silnik 9c Kaseta - jakie szprychy

Witek209 - Śro 24 Lut, 2016
Temat postu: Silnik 9c Kaseta - jakie szprychy
Witam, mam gigantyczny problem (dla mnie taki jest). Mianowicie za "chiny" nie mogę wyliczyć jakie szprychy są potrzebne żeby zapleść silnik 9c w wersji z kasetą w obręcz 26cali.

Interesuje mnie 1 krzyż lub 2 krzyże. Jakie długości szprych potrzeba? Ktoś coś wie? Jakie szprychy macie u siebie przy 26calach. Moja obręcz to dartmoor fortress 36 szprych

Przemek393 - Śro 24 Lut, 2016

Witam wiec tak erd twojej obręczy to 537 z kalkulatora wynika ze na jeden krzyż będą 161 a na dwa krzyże 192.
Witek209 - Śro 24 Lut, 2016

Też tak policzyłem, jak szprychy przyszły to okazało się że długość jest zła. Trzeba wziąć pod uwagę że silnik nie ma mocowań na szprychy w równych odstępach (mocowania są parami)
Anonymous - Śro 24 Lut, 2016

Jak są za krótkie, to weź dłuższe, jak za długie, to krótsze. Jak przymierzysz te co przyszły, to zmierzysz ile ci brakuje.
syntony - Śro 24 Lut, 2016

http://www.ebikes.ca/tools/spoke-calc.html

Jest tam nine continent cassette z nierównomiernymi otworami, wystarczy tylko podać jaka obręcz i zaplot.

bloodyopel - Śro 24 Lut, 2016

zeeltom, ja np. wolę mieć pewność przy zamawianiu szprych a nie kupować zawsze 2 zestawy :P

A co do 9C kasetowca, liczysz kalkulatorem długość i odejmujesz ~5mm (Tas pisał o tylu, z własnego doświadczenia myślę że około 3mm by wystarczyło), gdyż dziury w tym silniku są niesymetrycznie rozłożone przez co szprychy muszą być nieco krótsze. Ja tak liczyłem już dwa razy dla tego silnika i zawsze były ok

Tomas - Śro 24 Lut, 2016

A druga sprawa ze wszystkie szprychy wkladasz od zawnatrz a nie tak jak w wersji z wolnobiegiem na przemian
sietaz - Śro 24 Lut, 2016

Czemu z tej samej strony niby?
Mobil - Śro 24 Lut, 2016

Tak akurat pasuje, że się najlepiej układają :mrgreen:
tas - Śro 24 Lut, 2016

Nie zaplatajcie na 2 krzyże tylko na 1.
Na 2 to się nie sprawdza, bardzo słaby jest zaplot.

tomeczekokok - Śro 24 Lut, 2016

Tak jak w temacie...

Co to ''SPRZYCHY"? :razz:

tas - Śro 24 Lut, 2016

Co cikaewe, keśojnloć lteir w wyczraah nie ma zzecianna, cała wooiśamdć jest zruazmoiła dla clyzknieta. Degltao ctzęso nie zażwaua się plyonmeoj kneojoścli lteir jelśi tylko pezrsiwa i otiastna są na swioch misjeacch. Tak mwóią bryjcsyty nuwakocy :P
sirgregs - Śro 24 Lut, 2016

tas napisał/a:
wooiśamdć jest zruazmoiła dla clyzknieta


Szczególnie powyższy kawałek jest bardzo zrozumiały ;-)
A najbardziej ostatnie słowo.

sietaz - Czw 25 Lut, 2016

Mobil napisał/a:
Tak akurat pasuje, że się najlepiej układają :mrgreen:


To zależy chyba bo dla szprych 3.2mm w kasetowcu lepiej dać na przemian. Wersję na wolnobieg też zaplatałem na przemian i to była niezła przeprawa

tomeczekokok - Czw 25 Lut, 2016

Tas, "Wuzek" też jest zrozumiały :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group