To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - Dętki z 2 końcami

Cezar38 - Nie 13 Mar, 2016
Temat postu: Dętki z 2 końcami
Czy ktoś wie jak po angielsku nazywają się dętki z 2 końcami, takie do montażu w kole bez jego zdejmowania? Poszukuję rozmiary 2.5 na koło 24 lub 26"

Czy takie rozwiązanie się sprawdza pod kątem elektryka?
Da się to gdzieś u nas kupić?

Anonymous - Nie 13 Mar, 2016

Było gdzieś na forum.
Szukaj w google pod nazwą "Dętka z dwoma końcami"

http://www.bikecenter.pl/...wor-presta.html

wibi - Wto 15 Mar, 2016

Nie wiem czy się "sprawdziło" chociaż w dziale "KUPIĘ" szukałem rok temu oferty. W końcu kupiłem dwie takie dętki na koło 20 cali i wożę ze sobą ale na szczęście jeszcze nie musiałem "sprawdzać" w praktyce. Filmiki na YouTube wskazują, że się sprawdza i ja w to wierzą a to wystarcza bym mógł spokojnie jechać mając taki "zapas" w kuferku.Dętka jest dość droga w porównaniu ze zwykłą (moja kosztowała ok.56 zł? o ile pamiętam) ale warta tego "spokoju". Dętki produkuje Czeska RUBENA i nazywają się "GAADI"
Bujakoto - Wto 15 Mar, 2016

Hej Wibi

Nie kupuj tego shitu!

W zeszłym sezonie w ciągu zaledwie 14 dni CZTERY razy wymieniałem dętkę.
Trzy z nich to były te z dwoma końcami, które można założyć bez zdejmowania koła.

To bubel jakich mało.
Na końcu mają, magnesy, których końce dętek przyciągają.
Nie ważne czy to działa czy nie.

Ważne jest to, że krawędź końcówek dętki jest prosta. Dętka jest w tym miejscu ścięta i UWAGA, w tym miejscu się przeciera!
Wszystkie trzy dętki które wymieniałem miały ten sam defekt, przetarcie w tych właśnie łączonych końcach.

Za dętki płaciłem 25zł.
Może jak kupisz lepszą będzie dobrze.

Jako dętka zapasowa: OCZYWIŚCIE, Super pomocna sprawa.
Jako dętką podstawowa: NIE

Anonymous - Wto 15 Mar, 2016

Wystarczy włożyć jakąś flanelę, czy coś podobnego i się nie przetrze ;)
Te dętki są nie jako stałe, tylko na wymianę w trasie, jako zapas. Wymieniasz bez zdejmowania koła.

wibi - Wto 15 Mar, 2016

Bujakoto napisał/a:
Hej Wibi

Nie kupuj tego shitu!

W zeszłym sezonie w ciągu zaledwie 14 dni CZTERY razy wymieniałem dętkę.
Trzy z nich to były te z dwoma końcami, które można założyć bez zdejmowania koła.
To bubel jakich mało.
Za dętki płaciłem 25zł.
Jako dętka zapasowa: OCZYWIŚCIE, Super pomocna sprawa.
Jako dętką podstawowa: NIE

Oczywiście dziękuję za ostrzeżenie i informację.Nie mam zamiaru używać ich jako "podstawowych",chodziło mi głównie o "Bezpieczny i bezproblemowy "powrót do domu na rowerku a nie prowadząc go.Dętki kupiłem w zeszłym roku i jak teraz sprawdziłem nie mają "magnesów" na końcach tylko ich długość i ciśnienie powietrza powoduje,że ściśle przylegają do siebie w oponie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group