To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Fatbike po 1300

toft - Śro 16 Mar, 2016
Temat postu: Fatbike po 1300
W Auchan są na hali fatbajki 4 cale szerokie opony po 1300 pln
Tomas - Śro 16 Mar, 2016

Widziałem :mrgreen: Niedługo na każdym podwórku będą pod trzepakiem :lol:
tas - Śro 16 Mar, 2016

Mam tego fata na warsztacie do przeróbki ludek przyniósł.
Masakra to jest, nie polecam :)

toft - Śro 16 Mar, 2016

No osprzęt jak i reszta z najniższego segmentu. No ale jak ktoś ma wielkie marzenie i mały budżet to jest to jakaś opcja:). Pozdrawiam:)
A i są też na kołach o średnicy 20 cali:). Niby dla dzieci ale tu to by było dla wielbicieli momentu:).
Za pozwoleniem kolegi VIKINGA (autora fotki) umieszczam poglądowe foto;)


atomek1000 - Śro 16 Mar, 2016

Całkiem spoko opcja tylko jak z zamiennymi oponami i detkami do nich? Przy czestej jezdzie beda sie zuzywac a duzy bieżnik to tez szybkie zużycie.
W ameryce faty spokojnie przerabiają, montuja wolnoobrotowy silnik dużo volt i śmiga ^^

Tomas - Śro 16 Mar, 2016

Panowie nawet nad tym się nie zastanawiajcie. Rama z zardzewiałych odpadów przetopiona. Nawet dzieciakowi bym tego nie kupił. To ma wyglądać i się sprzedać a nie jeździć :mrgreen:
Adam Wysokiński - Śro 16 Mar, 2016

Tomas napisał/a:
Rama z zardzewiałych odpadów przetopiona.

To normalka. Zawsze do pieca wrzuca się złom, taka stal nie jest gorsza.

Tomas - Śro 16 Mar, 2016

Ojciec kiedyś kupił fula z auchanu i ja musiałem nim wracać do domu to nie dojechałem. Rama złamała sie w pół. Dobrze że tylko lekko sie poobijałem :evil:
LAZY - Czw 17 Mar, 2016

Mam ,,big bossa" z marketu (1130zł) Jedyne co można o nim dobrego powiedzieć to że ciekawie wygląda. Pod sklepem go sobie jako tako poodkręcałem żeby nim jakoś do domu dojechać i...
Jadąc z górki szlag trafił oba hamulce :lol: Pstryknęło i klameczki luźne. Awaryjnie użyłem podeszw, zdzierając je na gładko. Zaciski są tak skonstruowane że jak się klocki nieco zjadą lub są źle ustawione to dźwignia może przeskoczyć i jedziemy bez zahamowań :razz:
Jak się później też okazało oba koła były nie wycentrowane, a cały rower poskładany na sztukę tak aby wyglądał na rower, na sucho bez smaru itp.
Hamulce wyleciały pierwsze i zastąpiłem je dwu tłokową hydrauliką. Reszta roweru wymagała rozmontowania do gołej ramy, przesmarowania i porządnego poskręcania.
Po tych czynnościach rower działa sprawnie choć ważę niemal 100kilo. Polecam zamontować osłonę na przerzutkę, bo w lesie zrobiłem z niej marmoladę jak zaczepiłem o gałąź.
Nie jest to rower dla słabeuszy, trzeba mieć nieco krzepy żeby się nim rozbujać. Zdecydowanie poprawia kondycję.
Generalnie rower po zakupie nadaje się tylko do remontu, wymiana hebli to podstawa, o krzywych kołach nie wspomnę. No chyba że ktoś lubi jeździć dwu śladem.
Jak uda mi się kupić manetkę do bionxa to przerobiony będzie na elektryka.

tas - Czw 17 Mar, 2016

Może faktycznie fat z hipermarketu to jest droga "pod strzechy" dla takich bajków, nieważne, czy uzasadniona czy nie hehe

Fajnie wygląda fat z zaplecionym hubem. 2x bardziej "masywnie" niż normalny fat :)

Tomas - Czw 17 Mar, 2016

Tas ile wy tam miesięcznie przerabiacie tych rowerów ?
Yin - Czw 17 Mar, 2016

W porównaniu z fatem który był rok temu jest postęp - ma otworowane obręcze więc jest szansa że będą lrzejsze. Szkoda tylko że tak mało miejsca jest w ramie ciężko by było upchać aku - zostaje tylko bagażnik z tyłu.
tas - Czw 17 Mar, 2016

Tomas: ~2 tygodniowo, ja się bawię w konwersje ale to raczej na zasadzie "przy okazji"

Yin: Zmieści się, może nie dużo, ale co nieco jednak, nawet w taką małą ramę, bo między korbami jest ponad 200mm
Klasyczna skrzynka 145mm, do tego 2 warstwy Liionm sterownik pod ramę między korbami i już to inaczej wygląda.
Opiszę na blogu niebawem przeróbkę tego fata z auchana (czerwony lajk a bos), bo tam jest kilka nieoczekiwanych zagwozdek, to zobaczysz, że jest pewien potencjał nawet w takiej małej ramie.

Szwagier - Czw 17 Mar, 2016

tas napisał/a:
Fajnie wygląda fat z zaplecionym hubem. 2x bardziej "masywnie" niż normalny fat

Nie wiem, jak na żywo, ale na tym zdjęciu ten silnik wygląda jak "zabaweczka", jak jakiś 250W 24V :smile:

glebor - Wto 24 Sty, 2017

Sam sporo myślę nad fatem - tutaj eksploatacja powinna być tania z racji na brak zawiasa. Ciekawe, jak przy rozwiązaniu ebajka sprawdzają się te opony przy jeździe miejsko szosowej (czy zastąpią prosty amortyzator monopivot.) nie mowa tutaj o katowaniu w ostrym terenie.

jakiś continent 7x9 na 60V + vtc6 od sony i nawet przy małym pakiecie w terenie mógłby dać trochę frajdy :) , a niecałe 40km/h jak na chińską tandetną ramę wydaje się górną granicą rozsądku :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group