To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - 7x9 Continent kaseta i opory gdy bateria zdechnie

kic - Nie 20 Mar, 2016
Temat postu: 7x9 Continent kaseta i opory gdy bateria zdechnie
Cześć

Cisza taka, więc zapytam by rozwiać swoje wątpliwości. Czy wyżej wymieniony silnik uniemozliwi mi jazdę bez wspomagania? Bede chcial też jezdzić bez elektryki i zastanawiam się jakie opory będzie robil pomijajac wagę. Magnesy tam pewnie są i o ten opór mi chodzi.
Pozdrawiam kic

Eryk1000 - Nie 20 Mar, 2016

Tak opory są, to silnik wolnoobrotowy i stawia coraz większy opór wraz ze wzrostem prędkości, jego szybsi bracia stawiają trochę mniejsze opory, tak do 20km/h da się pedałować powyżej już mocno czuć że w kole siedzi silniczek.
Majster - Nie 20 Mar, 2016

Mam silnik 10x6 i wydaje mi się, że zamiast jechać 30 km/h bez silnika męczę się tak samo i jadę 20 km/h. Dlatego napęd bez baterii trzeba raczej traktować jako awaryjny, no chyba że ktoś lubi się zmęczyć na mniejszej prędkości ;)
kic - Nie 20 Mar, 2016

Ok, dziekuje za pomoc. Pytanie kolejne bo bede drązyl temat.
Planuje taki silniczek wstawic, bo kola 28 cali mam. Czy jest mozliwosc przy 60v i 24a kazac mu lekko wspomagać tak aby zniwelowac tylko opory?. Manetka bedzie, ale trzymanie jej na minimalnym wychyleniu to będzie katorga. Czy to zmniejszy mi pobory prądu czy zwiększy?

Wciz zakladam ze bede uzywal ebika jak bika czasem, lub czesto
Jesli sie da to za ile

Pozdrawiam
Kic

maniekrox - Nie 20 Mar, 2016

Możesz sobie odpalić tempomat np na 20 czy 25 km/h i zacząć pedałować. Prędkość zwiększy się o kilka km/h, a pobór prądu spadnie.
kic - Nie 20 Mar, 2016

Czyli kupujac, zestaw musze kupic tempomat
cos polecacie?

umbur - Nie 20 Mar, 2016

Tempomat jest opcją w sterowniku.
Majster - Nie 20 Mar, 2016

Ja mam manetkę (kciukową!) i potrafię przez 40 km cały czas sobie wspomagać i to wcale nie jest katorga tylko super zabawa - najpierw spróbuj :mrgreen:
graziano - Wto 22 Mar, 2016

Nie zauważyłem żeby mój 7x9 z wyjętą baterią generował jakieś dramatyczne opory. Od jesieni mam problem z ładowaniem i czasem jeżdżę po prostu bez baterii - i jest ok. A latem zabraliśmy rowery nad morze (zdjąłem baterię i sterownik żeby żonie nie było przykro :) ) i z samym silnikiem przejechałem cały Hel tam i z powrotem, w dodatku z pasażerem na foteliku z tyłu - około 80km jednego dnia, o ile dobrze pamiętam. I nie przeklinałem tego pomysłu. Tak więc opory owszem, jakieśtam są - ale nie uniemożliwiają normalnej eksploatacji roweru.
qaz33 - Śro 23 Mar, 2016

Podpisuje sie pod wpisem kolegi wyzej. Tez mam 7x9 ale jakies tam hamowanie czuc dopiero powyzej 30-35km/h wiec i tak powyzej predkosci z jaka normalnie sie pedaluje, ponizej tego to tak jakby silnika nie bylo. Za to zaleta tego jest duzo lepsze dzialanie regena przy zjazdach z gorek.
maniekrox - Pon 28 Mar, 2016

Jak myślicie z czego to wynika? Tzn hamowanie powyżej jakiejś prędkości? Przecież prąd nie płynie.
qaz33 - Wto 29 Mar, 2016

No niestety jakims tam poplynie. Przez diody zwrotne ale tylko jesli wyindukowane napiecie bedzie wyzsze od napiecia baterii. Silniki wolnoobrotwe jak sama nazwa wskazuje wyindukuja takie napiecie przy nizszych obrotach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group