To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - E-bike FALCON V2 10kW

Szymon645 - Śro 23 Mar, 2016
Temat postu: E-bike FALCON V2 10kW
Witam wszystkich

Dzis przyszla rama, reszta czesci skompletowana i zaczynam budowe.
Zasilanie 20s 25szt lipo, sterownik sabvoton 72150, silnik mxus 16x4, a to wszystko na kołach double track 24"
Dopiero teraz zrozumialem ze moze byc ciezko wnosic na 2 pietro :grin:



W cenach uwzględniałem koszty przesyłek, trochę się ich nazbierało.

Edit:



Dlugas - Czw 24 Mar, 2016

Szymon645 napisał/a:
Dopiero teraz zrozumialem ze moze byc ciezko wnosic na 2 pietro :grin:

Nie przejmuj się, to elektryk. Zawsze możesz wjechać ;)
Może nie dosłownie ale wspomagając się silnikiem czemu nie!

Tomas - Czw 24 Mar, 2016

Wspomaganje silnikiem przy wprowadzaniu po schodach to lipa bo oponę zedrzesz lada chwila i hałas na celej klatce :smile:
Ty masz drugie ja ma czwarte :lol: ale rower będziesz miał o 70% cięższy.
Koła 26 ?
Te double track sa jeszcze gdzieś do kupienia ?

Szymon645 - Czw 24 Mar, 2016

Tomas napisał/a:
Wspomaganje silnikiem przy wprowadzaniu po schodach to lipa bo oponę zedrzesz lada chwila i hałas na celej klatce :smile:
Ty masz drugie ja ma czwarte :lol: ale rower będziesz miał o 70% cięższy.
Koła 26 ?
Te double track sa jeszcze gdzieś do kupienia ?

Koła 24", jedna obrecz znaleziona na all.... druga po taniosci na ol.

Bujakoto - Czw 24 Mar, 2016

Ja tez mam czwarte, moj bajk wazy 45kg.

Pomaganie silnikiem po schodach: potwierdzam, kiepski pomysl. Opona potrafi czasem zle sie ulozyc.

Ja robie tak, ze chwytam kierownice, zapieram sie nogami i ide normalnie do przodu po schodach pchajac bajka. Tak jakbym prowadzil go idac po plaskim. Na razie najlepszy sposob.

W dol po schodach zjezdzam uzywajac hamulcow.

Da rade :)

Tomas - Czw 24 Mar, 2016

45kg aha bo rama stalowa większy silnik i bateria. Mój waży 30kg i mi ciężko :lol: Wciagam go na gore tak jak ty i odziwo łatwiej dużo łatwiej go wnieść na gore niż zniesc na dół. Mi się nie widzi puszczanie go po schodach na hamulcu bo wszystko się telepie dlatego muszę go unieść całego a o 6 rano po przebudzeniu nie jest fajne :lol:
foer - Czw 24 Mar, 2016

Przy przednim napędzie i delikatnym operowaniu manetką, rower dosyć sprawnie wskakuje mi na 2 pietro :grin:
Dlugas - Czw 24 Mar, 2016

foer napisał/a:
Przy przednim napędzie i delikatnym operowaniu manetką, rower dosyć sprawnie wskakuje mi na 2 pietro :grin:

Ja również wyjeżdżam z piwnicy w ten sposób przy tylnim napedzie :)
Przecież chodzi jedynie o minimalne wspomożenie wciągającego rower po schodach a nie jazdę pełną parą :)
Może koledzy maja "za ciężką" rękę ?! ;)
A tak na poważnie - pewnie jest różnica jeśli chodzi o sterownik - blokowy sterując napięciem przy minimalnym wychyleniu manetki zaczyna powoli kręcić nie przyspieszając powyżej zadanego napięcia a sterownik wektorowy sterując prądem pozwala osiagnąć pełną prędkość niezależnie od ilości odkręconej manetki. Będzie jedynie wolnej przyspieszać jeśli odkręcimy "troszkę" manetki.

Szymon645 - Pią 25 Mar, 2016


Pewne słowa się nasuwaja :grin:

spj - Sob 26 Mar, 2016

Fajna konstrukcja, też dostałem teraz ramę falcona, i jestem w trakcie kompletowania i składania komponentów. Ale jeszcze długa droga. Powodzenia !!!
Pykacz - Sob 26 Mar, 2016

Szymon645 napisał/a:
Obrazek
Pewne słowa się nasuwaja :grin:


No cóż zdarza się choć nie powinno. :cool:

Szaczek - Sob 26 Mar, 2016

Szymon645 napisał/a:
Pewne słowa się nasuwaja


Albo przeplataj, albo wkrętarka w dłoń i robisz otworek na wentylek tam gdzie trzeba.

Pykacz - Sob 26 Mar, 2016

Szaczek napisał/a:
Szymon645 napisał/a:
Pewne słowa się nasuwaja


Albo przeplataj, albo wkrętarka w dłoń i robisz otworek na wentylek tam gdzie trzeba.

A na nadmiarowy otworek naklejka . :twisted:

Szymon645 - Sob 26 Mar, 2016

Przeplatac na pewno nie bede, otwory nawiercalem pok kątem szprych. Wstawiam z mysla ze ktos zobaczy i zwroci ma to uwage :wink:
tas - Sob 26 Mar, 2016

No teraz już za późno, pamiętaj, że mocniejszy zaplot to ten z wygiętymi szprychami, a nie prostymi :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group