To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - E-bike FALCON V2 10kW

Tomek - Sob 21 Maj, 2016

Nowego lepiej kupić 150A ciągłego i spokój. Ja mam wersje 80A ale do max 65A. Tak to jest z tymi parametrami podawanymi przez chińczyków - trzeba wziąść poprawkę na zapas :???: Ciekawe czy by reklamację przyjęli :mrgreen:
Szymon645 - Sob 21 Maj, 2016

Napisze mu wiadomosc to sie zobaczy, jesli balancer poprawnie dziala to wlutuje wiecej i lepsze trazystory
maniekrox - Sob 21 Maj, 2016

Ja kupiłem bmsa na 200 A ciągłego xD
Bujakoto - Nie 22 Maj, 2016

Tomek napisał/a:
Nowego lepiej kupić 150A ciągłego i spokój. Ja mam wersje 80A ale do max 65A. Tak to jest z tymi parametrami podawanymi przez chińczyków - trzeba wziąść poprawkę na zapas :???: Ciekawe czy by reklamację przyjęli :mrgreen:


U mnie też BMS jest za słaby :(
Dziś udało mi się ustalić przyczynę dlaczego bajk gaśnie po podniesieniu A w fazy powyżej 80A, winę ponosi za słaby BMS do 60A.

Next nauczka aby BMS'a w następnej konstrukcji dać mocnego :)

Szymon645 - Nie 26 Cze, 2016

Po ponad miesiacu nowa awaria tym razem z mojej winy. Odkrecalem przewody fazowe i pierwszym(żółtym) dotknalem do +. Ostro pieprzło ale sterownik sie uruchamial i nic nie wskazywalo na usterke, ale przy ponownym podlaczeniu silnika i daniu gazu kolejny huk tu juz bms zadziałał a sterownik przestal calkiem dzialac :(

edit: rozebralem sterownik, kilka tranzystorow na pewno zjaranych
zdjęcia

Eryk1000 - Nie 26 Cze, 2016

Ładnie przypiekło :D , ciekawe co się tam jeszcze spaliło poza tranzystorami. Będziesz to naprawiać? Czy kupujesz nowy?
Szymon645 - Nie 26 Cze, 2016

Wolalbym naprawic ale nie znam sie na tyle. Widzialem kiedys ma forum osobe co w podpisie oferowała naprawe sterowników tylko nie moge znaleźć.
Adam Wysokiński - Nie 26 Cze, 2016

Tektronic się ogłaszał
Tektronic - Pon 27 Cze, 2016

Jestem jestem :P

PW :)

kondzio927 - Wto 26 Lip, 2016

naprawiony ?
tas - Śro 27 Lip, 2016

Eee bo ja też mam parę robótek takich różnych :D
Szymon645 - Śro 27 Lip, 2016

Nie naprawiony, byl u tektronika wrocil i jebnal w taki sam sposob przy nacisnieciu manetki(8 tranzystorow na nowo spalone). Kupilem nowy bo juz za dlugo bylo bez ebike :smile:
sirgregs - Śro 27 Lip, 2016

A jaki masz aktualnie przebieg rowerka?
W okolice Łódź-Wschód (wzdłuż autostrady A1 lub w pobliżu) się może zapędzasz czasami?

Szymon645 - Śro 27 Lip, 2016

1100km juz będzie, w łódź jeszcze nie wjeżdżałem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group