To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Wymiary silnika 9c rhr 205 17x4

Dlugas - Nie 27 Mar, 2016
Temat postu: Wymiary silnika 9c rhr 205 17x4
Witam, jak w temacie: Czy ktoś z szanownych kolegów forumowiczów posiada wymiary silnika 9c rhr205 17x4 ? Potrzebuję je do projektu który właśnie wykonuję. Przeszukałem cały (chyba ;) ) internet i nie znalazłem niczego konkretnego. Chodzi o rys. techniczny.
Konkretnie potrzebuję wymiary zębatki wolnobiegu- w jakiej odległości jest jej centralna część (linia łańcucha) od miejsca które jest nazywane dropoutem czyli skrajnego progu który przylega do montażu w wahaczu.
Najlepszy byłby rysunek który był kiedyś na str. Nexun-a (kojarzy mi się że był kiedyś).
Pozdrawiam, Wesołych Świąt! :)

tas - Nie 27 Mar, 2016

Zmierzę i dam znać :)
Dlugas - Nie 27 Mar, 2016

Cytat:
Zmierzę i dam znać :)

Dziękuję :)

Dlugas - Wto 29 Mar, 2016

Czy dropout który dla tego silnika wynosi 165mm to jest wymiar od progu do progu bez żadnych podkładek? Pytam ponieważ oś tego silnika sama prosi się o podkładki od wewnątrz pomiędzy ramionami wahacza. Biorąc pod uwagę wyżłobienia w osi na przewód które wypadają w miejscu styku z montażem silnika do wahacza-jest to miejsce newralgiczne i można by powiedzieć że gdyby mocniej dociągnąć śruby osi silnika-wyżłobiony pół otwór zrobi konkretny ślad na elemencie wahacza. Podkładka wyeliminuje ten problem bo siądzie na progu dropoutu całą powierzchnią i wyżłobienie pół otworu będzie małym fragmentem który nie będzie miał podparcia dla podkładki. Jak to wygląda u Was w gotowych konstrukcjach?
Dlugas - Nie 10 Kwi, 2016

Cytat:
Zmierzę i dam znać :)

Tasiku drogi zmierzysz w wolnym czasie? :)

tas - Nie 10 Kwi, 2016

Kurde, zapomniałem :D
Jutro

Dlugas - Nie 10 Kwi, 2016

Dzięki ;)
Dlugas - Czw 14 Kwi, 2016

...hmm ! :)
sunman - Czw 14 Kwi, 2016

Tez go mam u siebie ktore wymiary dokladnie chcesz rozstaw osi i cos jeszcze ?
Dlugas - Czw 14 Kwi, 2016

Cytat:

Tez go mam u siebie ktore wymiary dokladnie chcesz rozstaw osi i cos jeszcze ?

Dzięki za odzew :)
Tak, potrzebny mi dokładny rozstaw osi oraz
- linii łańcucha od najbliższego punktu mocowania osi do wahacza.
Piszą że rozstaw to 165mm ale czy jest tak dokładnie czy jakieś +- bo to różnie bywa w zależności od tego co miał na myśli twórca silnika(może jeszcze podkładki czy co...).

tas - Pią 15 Kwi, 2016

Szerokość osi: 220mm
Minimalny rozstaw montażowy: 161mm
Sugerowany (z podkładkami): 165
Linia łańcucha od najniższego punktu montażu ramy: 11mm, sugerowana: 13-15mm (z podkładką)

Pykacz - Pią 15 Kwi, 2016

A to może widziałeś gdzieś jakiś mocny silnik w wahacz 240mm ?
tas - Pią 15 Kwi, 2016

albo toczysz przedłużkę na os silnika, w sumie proste, widziałem już takie montaże, albo zakręcasz wahacz jakoś, jeśli jest miękki
Dlugas - Pią 15 Kwi, 2016

Serdeczne dzięki Tas ;)
Cytat:

albo toczysz przedłużkę na os silnika, w sumie proste, widziałem już takie montaże, albo zakręcasz wahacz jakoś, jeśli jest miękki

Ale że jak? Toczą przedłużkę z gwintem pasującym na oś silnika-dalej jest odcinek taki grubszy i dalej gwint zewnętrzny do montażu w wahaczu? Wow, hardkory ;)
Swoją drogą, trza sobie radzić ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group