To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Przeróbki, naprawy - Silnik MID Bosch - brakujący element

wibi - Nie 02 Lip, 2017

sirgregs napisał/a:
..Zakładam velo8 od cateye gdzie obwód koła ustawiany jest z dokładnością 1mm, odczyt prędkości jest z dokładnością 0,1km/h a zmiana wskazań ma faktyczny związek z fizyczną zmianą prędkości i jest bardzo szybka....


????? "ustawiany jest z dokładnością 1mm????" a kto to ustawia? czy ustawia pod obciążeniem biorąc pod uwagę spłaszczenie opony pod ciężarem rowerzysty? Myślę, że każdy, nawet "no name", licznik działa na tej samej podstawie czyli zliczając obroty koła o danej średnicy (obwodzie) i jego dokładność zależy bardziej od np.częstotliwości kwarcu, jeśli to jakiś procesorek lub stabilizacji napięcia jeśli "zegar" jest wewnętrzny. Taki licznik to na tyle prymitywna konstrukcja, że nawet najlepsza marka niczym szczególnym (prócz samej "marki" , ceny i "szpanu") się nie wyróżnia.

sirgregs - Nie 02 Lip, 2017

Nie chodziło o milimetry na obwodzie a o stabilność i poprawność odczytu prędkości w telefonie w porównaniu z dobrym licznikiem rowerowym.
A różnice są w licznikach rowerowych kolosalne i wcale najdroższy nie musi być najlepszy. Jeżeli różnic nie widzisz to bierz najtańszy z możliwych i po sprawie ...

sirgregs - Pon 14 Sie, 2017

Po sezonie czekają rowerek pewne zmiany.
Do poprawy jest przynajmniej:
- zmiana przełożenia silnika na wolniejsze
- przy okazji próba zmiany pierwszej przekładni na pasek zębaty HTD 3M 9mm
- terenowe opony
- akumulator centralnie

W aktualnej wersji nadaje się sprzęcik na lekki teren ale to gdzie próbujemy jeździć wymaga jednak delikatnych poprawek.


Kajman - Śro 20 Wrz, 2017

A szukałeś koła zębatego w oryginale czy od razu założyłeś że stal i koniec? Trwałość zachęca, hałas niekoniecznie, może lepiej co jakiś czas zmienić zębatkę?
sirgregs - Czw 21 Wrz, 2017

Będzie przekładnia na pasku zębatym HTD 3M
Szczegóły tutaj
Niby szukałem oryginalnego kółka zębatego ale bez powodzenia. Nie ma na rynku części zamiennych do tych silników. Najwyżej używane silniczki w wysokich cenach. Za cały rowerek dałem 1500 złotych a za sam sprawny silnik wołają w granicach 1000 złotych. To i tak w sumie sporo taniej niż chociażby mid bafanga ciągnięty bezpośrednio z Chin.

Kajman - Czw 21 Wrz, 2017

Co ty, na olx są 2 prawie nowe kpl napędy po 400zł :)
sirgregs - Czw 21 Wrz, 2017

No faktycznie 1 sztukę odszukałem na olx za 399 złotych. Drugiej nie widzę.
Części z niego do mojego raczej nie pasują bo jest inne przełożenie.
A gwarancja rozruchowa pewnie polega na tym że kup a potem sobie go uruchom ...
Jak się nie uda to masz problem :razz:
Ciekawe czemu na nim tyle smaru od strony zębatki.
Mój silniczek działa a po założeniu przekładni pasowej będzie działał lepiej jak oryginał (mam nadzieję).

Kajman - Czw 21 Wrz, 2017

Działaj działaj, sam zakupiłem rower z midem boscha, a żem ciężki i lubię szybko i mocno, to pewnie tylko kwestia czasu jak się zębatka wys.a ;) A te metalowe nie odchudziłeś żeby założyć obudowę i sprawdzić czy jest ciszej?
A ci od zębatek metalowych to można u nich taką zamówić od ręki teraz?

Kajman - Czw 21 Wrz, 2017

A z OLX trochę brałem gratów i ludzie są z reguły uczciwi, nie wiem które ogłoszenie znalazłeś, wrzucam oba:

https://www.olx.pl/oferta...html#696df9c901

https://www.olx.pl/oferta...67-IDhBDwf.html

sirgregs - Pią 22 Wrz, 2017

Stalowe koła jakie założyłem są dostępne od ręki i nie potrzebują żadnych zmian. Niestety obudowy się nie da założyć.
Z kółkami na pasek zębaty HTD 3M jest troszkę gorzej bo trzeba robić otwory na oś dodatkowo.

krzysztof64 - Sob 16 Lut, 2019
Temat postu: silnik boscha clasik
Jak by ktoś potrzebował to mam silnik z dobrymi zębatkami... podobno padła elektronika.
JanBlachowski - Czw 14 Mar, 2019

Robię coś podobnego, tyle, że z silnikiem linii Performance.
Dodałem halle i na razie śmiga. Czekam na nowy sterownik i będę powoli wszystko składał w kupę.

https://youtu.be/OmO6sJfv0VE


Dam znać, jak będą postępy ;)

JanBlachowski - Sob 06 Kwi, 2019



Pierwsze testy przebiegły pomyślnie - projekt Bosch z manetką uważam za udany, jednak jeszcze nie skończony ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group