To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Przycisk "turbo" a manetka.

MRL - Śro 27 Kwi, 2016
Temat postu: Przycisk "turbo" a manetka.
Cześć Wam,

zamierzam zainstalować w ev przycisk uruchamiający pełną moc sterownika. Zmostkowałbym kabel plusowy +5V i sygnałowy od manetki uruchamiany przyciskiem. Czy manetka nie ulegnie uszkodzeniu, kiedy w pozycji 0 i uruchomionego "turbo" dostanie 5V "od ogona"?

Anonymous - Śro 27 Kwi, 2016

Trochę bez sensu. Manetką zrobisz dokładnie to samo. Co innego, gdyby taki przycisk rzeczywiście dawał jakieś dodatkowe przyspieszenie, albo szybkość.
MRL - Śro 27 Kwi, 2016

Wiem, ale po długiej jeździe ręka mnie boli.
tomoaza - Śro 27 Kwi, 2016

Alternatywą jest tempomat.
Anonymous - Śro 27 Kwi, 2016

A trzymanie kciukiem przycisku nie będzie bolało? :D
MRL - Śro 27 Kwi, 2016

Nie widzę tempomatu w tym sterowniku. Przycisk jest taki, że nie trzeba go trzymać. To jest raczej przełącznik.
robos - Czw 28 Kwi, 2016

a jeszcze pytanie czy sterownik nie będzie tego interpretował jako zwarcie/uszkodzenie manetki i czy nie będzie przez to wyłączał silnika
atomek1000 - Czw 28 Kwi, 2016

robos napisał/a:
a jeszcze pytanie czy sterownik nie będzie tego interpretował jako zwarcie/uszkodzenie manetki i czy nie będzie przez to wyłączał silnika


Będzie :) jest zabezpieczenie na wypadek gdy sie kabelki zewrą.

Anonymous - Czw 28 Kwi, 2016

MRL napisał/a:
Nie widzę tempomatu w tym sterowniku. Przycisk jest taki, że nie trzeba go trzymać. To jest raczej przełącznik.

To jest bardzo niebezpieczne rozwiązanie. Chciałbyś mieś w samochodzie pedał gazu z zatrzaskiem? ;)

MRL - Czw 28 Kwi, 2016

No nie, nie chciałbym :) .
Anonymous - Czw 28 Kwi, 2016

Jak się bardzo upierasz, to zrób najprostszy tempomat w rącze manetki. W rurkę kierownicy wbijasz korek i w dziurkę z boku manetki wkręcasz wkręt z podkładką. Jak odpowiednio mocno dokręcisz, to rączka sama nie powróci do pozycji zero. Na dłuższe trasy się przydaje, na krótsze luzujesz i masz zwykłą manetkę ;)
To też jest sposób naprawy manetki, która nieraz potrafi się wyrwać z zatrzasków i potem sama wypada ze sprężyną :)

robbo2k - Czw 28 Kwi, 2016

Ja w swoim skuterze EV mam tempomat i sobie nie wyobrażam teraz jazdy bez.
Działa tak ze odkręcamy manetkę przytrzymujemy ja w pozycji X przez 3-5sekund i puszczamy.

Nie działa to na prędkość a zapamiętuje pozycje manetki.

MRL - Czw 28 Kwi, 2016

Dzięki za rady.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group