To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - FENIX eletric

Darki - Śro 27 Lip, 2016

Haha baaa cały projekt jest przecież wzorowany na ukraińskiej ramie :D a to chyba na wschodzie gdzieś ;) .
Szwagier - Śro 27 Lip, 2016

Na ramę użyłeś S235 czy czegoś lepszego, jakąś "utwardzaną stal ze Szwecji"..? :wink:
tas - Śro 27 Lip, 2016

Tomas napisał/a:
Fajnie tylko te błotniki dokładnie rodem zza wschodniej granicy. Tam panowie się lubują w takich :razz:


Ruskie te błotniki rozcinają i sztukują kawałkiem blachy :D

Darki, ile waży twoje cudo na gotowo? :)

Darki - Czw 28 Lip, 2016

Szwagier napisał/a:
Na ramę użyłeś S235 czy czegoś lepszego, jakąś "utwardzaną stal ze Szwecji"..? :wink:

Tak dokładnie użyłem profila 20x15x2 S235 i uważam, że spokojnie jest aż nadto, heh a dlaczego nie kosmicznej stali ano bo taką mi przywieźli pod sam dom a innej nie było po prostu :) . Robi się z czego się ma i nie wybrzydza niestety. No chyba, że ktoś z kolegów ma namiary, dostęp na profil np. 15x15x2 i 40x20x2 i w gat. S355 to pozazdrościć i poproszę ;) .
Ale w zamian za to dołożyłem tu i tam nie żałując, główka ramy dł.140mm gr.5mm

rura suportowa bodajże dł.85mm łożyska 15x35x11 i do tego zwykła oś na kwadrat o dł.127.5mm nie poszerzana jak w vectorze tylko podtoczona do łożysk.
Dzięki temu linia łańcucha ładnie zachowana.

Ponadto wzmocnienia z blachy chyba 3mm przy główce, uszy do dampera i wahacza 6mm. Mocowanie osi koła z silnikiem 12mm skręcone śrubami fi6.
Tak więc robione z naddatkiem. Pucha sztywna i reszta git. Jeździ się zarąbiście.

tas napisał/a:
Ruskie te błotniki rozcinają i sztukują kawałkiem blachy

No dokładnie ;) . https://www.youtube.com/watch?v=FwlBM7cNjo8

tas napisał/a:
Darki, ile waży twoje cudo na gotowo?

Ech ile waży ano tyle gdzieś z kierownikiem i sam kierownik


Hmm czy to dużo czy mało, w elektryku to wszystko jest strasznie względne. Nie narzekam heh skoro dało się to cudo podnieść ;) .



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group