To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Ebike w czasie deszczu

wookie - Sob 28 Maj, 2016
Temat postu: Ebike w czasie deszczu
Wczoraj podczas przejażdżki złapał mnie deszcz, duży deszcz. Było to ok 50 km od domu.
Przez ok 20-25 minut rower jechał jeszcze normalnie, po czym zaczął rozłączać tempomat, następnie tempomat przestał działać, a potem zachowywał się coraz dziwniej.
Trzeba było bardzo uważać, bo tempomat włączał się w końcu sam, nie dając się nieraz wyłączyć inaczej niż hamowaniem regeneracyjnym. Po czym rower przestał jechać w ogóle.
Pomagało na krótko wysysanie ustami wody z przycisków na kierownicy, ostatecznie przywiozła mnie do domu żona samochodem.

Okazało się że odpowiedzialnymi za stan rzeczy były przyciski na kierownicę, jakie ma chyba większość z nas, chodzi o to:
http://nexun.pl/sklep/268...wnice-4x-cd.jpg

Po dojechaniu na miejsce rozkręciłem te przyciski, z których wylało się jeszcze całkiem sporo wody.
Od dzisiaj zaczynam wozić w kieszeni jakiś woreczek foliowy, którym będę zabezpieczać przed deszczem ten element, wszystkim to polecam.

Adam Wysokiński - Sob 28 Maj, 2016

Popsikaj wnętrze obudowy np. smarem w sprayu. Jak powierzchnia jest tłusta to woda jej nie zwilża i nie będzie robić zwarć.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group