To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Ramy rowerowe i inne - Rama FALCON - dyskusja ogólna

arek_arecki - Pią 21 Paź, 2016

280szt ogniw 20s14p bez problemów można zmieścić w dwóch poziomach w wersji 135mm
dla wersji 139mm proponuję 22s14p lub 20s15p

Polecam ogniwa Samsung 30Q 3000mAh 15A/cele
przy pakiecie 73V42Ah max prąd rozładowania 210A
Dużo mniejszy sag niż przy zastosowaniu ogniw GA, PF, MH1, MJ1 i innych 10A/ogniwo






Tomas - Pon 07 Lis, 2016

Dlaczego wszyscy jak leci (widać na foto) kable z silnika przy wejsciu do skrzynki ramy puszczacie bokiem wahacza, a nie dołem pod suportem ?
Mechano - Pon 07 Lis, 2016

Wydaje mi się, że przy ugięciu kable będą "rozciągane".
Tomas - Pon 07 Lis, 2016

Mechano napisał/a:
Wydaje mi się, że przy ugięciu kable będą "rozciągane".


Mi sie wydaje ze w każdym przypadku kabel będzie zginany w zbliżonym zakresie.

Mechano - Pon 07 Lis, 2016

Zginane też będą. Chodzi mi o to, że jak puścisz przewody dołem to przy ugięciu wahacza zwiększy się droga od osi silnika do skrzynki i przy wyjściu z niej kable będą "wyrywane". Przy bocznym prowadzeniu nie ma tego efektu bo w innej płaszczyźnie pracują kable.
Tomas - Wto 08 Lis, 2016

Jak / czym sensownie uszczelnić styk rama-stacyjka ?
tas - Wto 08 Lis, 2016

Swojego czasu na endless był temat czym uszczelniać customowe ramy (pod kątem dziurawych jak sito bomberów i raptorów) to wyszło, że najlepiej zwyczajnym silikonem albo MS polimerem.
umbur - Śro 09 Lis, 2016

Ewentualnie oringi albo nożyczki i stara dętka :grin: .
pastek5 - Śro 09 Lis, 2016

Tomas napisał/a:
Dlaczego wszyscy jak leci (widać na foto) kable z silnika przy wejsciu do skrzynki ramy puszczacie bokiem wahacza, a nie dołem pod suportem ?


Niektórzy z nas jeżdżą na ebikach extremalnie, przeskakują przewrócone drzewa , często ocierają suportem o kamienie oraz pnie itp Przewody puszczone spodem były by narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Tomas - Śro 09 Lis, 2016

Ok. Rozumiem. Może się zdarzyć sytuacja że przeszkoda tak się ustawi że nawet korba (jako pierwszy opór) nie pomoże. Thx pastek5,
Tomas - Śro 09 Lis, 2016

Info:
Do tylnego zacisku hamulca i tarczy 203mm pasuje bez żadnego piłowania adapter na tarczę 180mm.

pastek5 - Śro 09 Lis, 2016

Tomas napisał/a:
Info:
Do tylnego zacisku hamulca i tarczy 203mm pasuje bez żadnego piłowania adapter na tarczę 180mm.


...lub PM/IS ADAPTER HAMULCA przód 203mm - Pasuje na tył 203

Tomas - Pią 11 Lis, 2016

Jak uszczelnić boczne małe wloty z przechodzacymi do wnętrza ramy cienkimi kablami ?
pastek5 - Nie 13 Lis, 2016

może by tak użyć silikonu ... :mrgreen:
ICE - Nie 02 Lip, 2017

Czy może mi ktoś z użytkowników podać mi jaka jest wysokość od ziemi do osi suportu i od osi suportu do góry rury mocowania sztycy? Dzięki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group