To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Ramy rowerowe i inne - Rama FALCON - dyskusja ogólna

tas - Nie 02 Lip, 2017

O jakich kołach mowa?
ICE - Nie 02 Lip, 2017

Idealnie byłoby dla kół 24" ale info dla 26 też da już jakiś pogląd.
tas - Nie 02 Lip, 2017

Bo wiesz...
26"/26"
26"/19 moto
26"/24"
19 moto/ 19moto
24"/19 moto
26"/21moto
itd

-------------
moja żółta żarówa: 26/26: 44cm
26"/19 moto opona 3": 40cm
26"/19 moto opona 2.5" 36cm

Do tego dochodzą różne dampery 200/220/240 + różny sposób montażu ucha mocującego do korekty geometrii.

Pewnie nie ma 2 takich samych pomykaczy bo to ludki pod siebie ustawiają wsio :P

ICE - Pon 03 Lip, 2017

Dzięki tas. Zdaję sobie sprawę z faktu różnych możliwych konfiguracji. Twoje info daje już jakiś pogląd na zagadnienie.
Mobil - Pon 03 Lip, 2017

Suport na wys. 44cm? :o
tas - Pon 03 Lip, 2017

Yhym, uwielbiam duży prześwit, progi po pół metra to nawet się nie zatrzymuję, tak samo drzewa/korzenie, te bajki to istne terenowe przecinaki :)
No ale ja mam bardzo nietypowo 26/26 w teren, i to jeszcze takie wielkie balony, tak się nie powinno budować w góry :P

Mobil - Pon 03 Lip, 2017

Duży prześwit faktycznie jest spoko bo faktycznie nie trzeba zwracać uwagi na to co się dzieje pod nami :mrgreen: Ale ogólnie polecam suport obniżać do około 35cm (starać się nie mniej i nie dużo więcej) :razz: Sam zacząłem wypłaszzać kąty, obniżać i wydłużać rower i to co się dzieje z prowadzeniem po obniżeniu go o 5cm to jest poezja smaku i aromatu :grin: Kontrola nad rowerem +200% :lol:
Ebisef - Wto 18 Lip, 2017

Jak długo czekaliście na waszą ramę od złożenia zamówienia?
tas - Wto 18 Lip, 2017

na swoją czekałem około 5-6 tyg
ARTUR - Wto 18 Lip, 2017

Ja już czekam 8 tygodni i nawet po odczytaniu przez Pana Sebastiana zapytania co się dzieje z moim zamówieniem ....zero odzewu . Jest to moja 3 rama zamówiona i za każdym razem okres oczekiwania był coraz dłuższy , no ale nie tak jak teraz .... :roll:
Tomek - Wto 18 Lip, 2017

~2 miesiące, czas oczekiwania to jedno, spoko, dużo grzebania, zamówień pewno coraz więcej tylko faktycznie kontakt nie jest najlepszy :razz:
ZenekFr - Wto 18 Lip, 2017

Wiosną zamiawiałem to 4 tygodnie czekałem a jesienią jak zamówiłem drugą to po 3 tygodniach była, Pewnie czas zależny od ilości zamówien ale kontakt zawsze był dobry i robota zrobiona jak trza.
emil1906 - Wto 18 Lip, 2017

Różnie bywa,zawsze staramy się, żeby było na czas.Wystarczy tylko, że będzie gdzieś opóźnienie z materiałem i już wpada się w poślizg z którego jest cieżko Falcona wyprowadzić :wink:
Jakby wszystkiego było mało to dołożyliśmy sobie jeszcze ramy dedykowane dla tych młodszych e-bikerów.
Proszę też sobie wyobrazić jak trudno jest czasem pracować jak Falcon 8,5Kw stoi zatankowany za ścianą a gdzie by nie sięgnąć wzrokiem to same góry :razz:

Jamal88 - Śro 19 Lip, 2017

Czy ktoś próbował zaadoptować kasety do ramy Falcon? Szukam alternatywy na wolnobieg DNP 7s 11-28T, którego przeróbka jest opisana na blogu:
http://ebike.nexun.pl/wolnobieg-5r-z-11t/

Chodzi o opatentowane rozwiązanie, czyli odpowiedni bębenek (zakładam ze gotowiec jest nieosiągalny), który należy przerobić i koszta całkowite są bardziej opłacalne niż ściąganie jednej sztuki z Chin. Zależy mi na tym żeby była tam zębatka 11.

tas - Śro 19 Lip, 2017

To chyba trzeba szersze poszukiwania, ja widziałem dużo wolno biegów ale tylko jeden był podatny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group