To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki DC - silnik my1016 pytanie

arge - Śro 08 Cze, 2016
Temat postu: silnik my1016 pytanie
Koledzy co sądzicie o silniku my1016 12v 200w? Zastanawiam się nad zbudowaniem prostego napędu na rolkę ale nie wiem czy taki silnik da rady? Kolo 24 i rolka 30-40mm rower to polski jubilat.
Przemek - Śro 08 Cze, 2016

wydaję się słaby, ja wolał bym mieć lekki zapas mocy użył bym przynajmniej 350-500W nominalnie, jak będzie mało to łatwiej można go przeciążyć - więcej zniesie, tutaj chłopaki opisywali problem http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1725
arge - Śro 08 Cze, 2016

ja co prawda mam do czynienia z wersją 24v 250wi jest w sumie ok, ale po tej wersji 12v 200w to nie wiem co się spodziewać ;) w specyfikacji jest napisane 22A pod obciążeniem gdzie 24v 250w ma coś koło 14A. Ale z kolei kusi fakt wożenia jednego aku ;)
mmoto - Czw 09 Cze, 2016

Tylko, że ten aku to musiałby być tak z 24 Ah, inaczej zajeździsz mniejsze żele.
Ja bym nie skreślał tematu te 200W starczy do wspomagania jazdy.

arge - Czw 09 Cze, 2016

W zasadzie chodzi mi tylko o to aby cały napęd był maksymalnie prosty, mały gabarytowo, prosty do demontażu i montażu. W końcu to rower składany i zamierzam z tego udogodnienia maksymalnie korzystać. Napęd głównie do wspomagania ale i też podjechania na samym silniku na równej/płaskiej drodze cudów nie wymagam, rower z znacznie lepiej rozwiązanym napędem już mam ale nie składaka.
Szwagier - Czw 09 Cze, 2016

Nie lepiej kupić jakiegoś używanego przekładniowca i zaplesc w koło?
arge - Czw 09 Cze, 2016

nie mam zaufania do przekładniowych silników w piaście (chodzi mi o te plastikowe tryby). Jeżeli bym gdzieś trafił na silnik bez przekładniowy w piaście to jak najbardziej lub przekładniowy ale z metalowymi zębatkami (nie wiem czy takie istnieją). Ale nic nie udało mi się jak na razie uszczelić, chyba że nowe ale cena takiego zestawu ma się nijak do wartości roweru :razz:
Szwagier - Czw 09 Cze, 2016

Rolką chcesz przenosić moce rzędu 200W. I ten przekladniowy silnik takie moce bez problemu przeniesie.
arge - Czw 09 Cze, 2016

ja wiem że przeniesie, mało tego jedzie się świetnie z takim silnikiem w piaście z przekładnią wiem bo testowałem. Ale kupując używany silnik nie wiem ile jeszcze wytrzymają zębatki a czy je później dokupię? Mój kolega składał rower w tym samym czasie co ja, on zakupił silnik z przekładnią bldc natomiast ja zakupiłem silnik z Magmy DC 250w 24v bo wyszło mnie sporo taniej. Po trzech latach kolega ma już drugi silnik bo do poprzedniego nie dało się dokupić zębatek, mój silnik działa nadal. Nie wiem może taki egzemplarz kolega trafił.
Anonymous - Czw 09 Cze, 2016

Do przekładniowych zębatki kosztują około 140 zł.
Kombinujta chłopy ;)

arge - Czw 09 Cze, 2016

Co prawda osobiście nie szukałem zębatek ale coś kolega mówił że nie mógł nigdzie dostać takowych nie wiem czy chodzi o średnicę czy cuś...
Ale w zasadzie odbiegliśmy odrobinę od tematu :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group