To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Klamka hamulcowa z czujnikami hallotronowymi???

krzysiudmak - Pon 27 Cze, 2016
Temat postu: Klamka hamulcowa z czujnikami hallotronowymi???
Kompletuję zestaw z kontrolerem S12S. W tym sterowniku są potrójne złącza hamulcowe (patrz zdjęcie w załączniku) - na klamki z czujnikami hallotronowymi a ja nie mam takich klamek.

Czy będę miał problem (w sensie elektrycznym) z podłączeniem klamek bez czujnika hall?
Czy jest to tylko kwestia dopasowania złączy?

A może ktoś ma do sprzedania klamki z hall?

spj - Pon 27 Cze, 2016

Ja mam takie klamki z czujnikami halla, za 30zł się ich pozbędę :)
Poza tym zwykłe dwu-przewodowe z przełącznikiem też myślę podejdą, wystarczy że sygnałowy połączy się z masą (albo z plusem 5V), jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

atomek1000 - Pon 27 Cze, 2016

Masz spj klamkę działającą jak manetka? Płynnie zmienia się napięcie? Przydała by mi się do płynnego regen'a :mrgreen:
spj - Pon 27 Cze, 2016

Mam takie klamki z hallami i magnesami, ale muszę sprawdzić czy płynnie zmienia się napięcie.
Anonymous - Pon 27 Cze, 2016

Zawsze można wsadzić halla od manetki, będzie płynnie. Zazwyczaj są tam przełączające.
qaz33 - Wto 28 Cze, 2016

Tak ale w klamce nie bedzie juz to takie liniowe jak w manetce. Polecam patent z lewa manetka jako regen
krzysiudmak - Wto 28 Cze, 2016

spj napisał/a:
Ja mam takie klamki z czujnikami halla, za 30zł się ich pozbędę :)
Poza tym zwykłe dwu-przewodowe z przełącznikiem też myślę podejdą, wystarczy że sygnałowy połączy się z masą (albo z plusem 5V), jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.



Jestem chętny na te klamki z hall.

spj - Wto 28 Cze, 2016

OK to pisz na PW.
Anonymous - Wto 28 Mar, 2017

Które konkretnie modele halli polecacie do klamek do płynnego regena? Oznaczenie, symbol mile widziane.
Anonymous - Śro 29 Mar, 2017

Te same, co do manetek. Nie przełączające, jak do silników, tylko liniowe.
http://forum.arbiter.pl/v...der=asc&start=0

Anonymous - Śro 29 Mar, 2017

Znalazłem ss49e. Chyba będą dobre, bo opisane jako te do manetek.

Edit:
Dopiero zauważyłem linka z nimi. Czyli będą ok.

Anonymous - Śro 29 Mar, 2017

Weź pod uwagę jedną sprawę, że te halle bez pola magnetycznego mają połowę napięcia. Dopiero zbliżanie pola S lub N powoduje spadek napięcia na wyjściu do zera, lub do pełnego napięcia.

Może być ciężko adaptować klamkę hamulca do dwóch pól magnetycznych.
Może lepiej sprzęgnąć to z jakimś potencjometrem suwakowym?

Anonymous - Śro 29 Mar, 2017

Poszukam sobie jak działa manetka i skopiuję.
Anonymous - Śro 29 Mar, 2017

Działa tak jak każda hallotronowa. W pozycji zero jest jeden biegun przy hallotronie, a w pozycji max drugi. Albo jest to realizowane magnesem w kształcie księżyca w jednym kawałku, albo dwoma różnymi.
Anonymous - Śro 29 Mar, 2017

Aha, dzięki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group