To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery DC - Sterownik DC 48V, jak podłączyć rączkę gazu

lexusls430 - Sob 02 Lip, 2016
Temat postu: Sterownik DC 48V, jak podłączyć rączkę gazu
Witam

Kupiłem sterownik do hulajnogi. Ale mam problem z podłączeniem rączki gazu - ja w starym modelu mam rączką z diodami a tym samym z 4 kabelkami. W nowym są 3 kabelki (tylko sterowanie potencjometrem).
Doszedłem już, które 3 kabelki (z czterech) idą od potencjometru gazu. Nie mogę rozebrać nowego sterownika (plomby), bo bym na płytce popatrzył jaka kolejność. Jak to podłączyć do nowego sterownika - chodzi o kolejność tych 3 kabelków czy ma to znaczenie ?
Dziękuję za info...

Anonymous - Sob 02 Lip, 2016

Typowo czerwony +5V, czarny masa i sygnałowy. Tu bywa różna kolorystyka. Spotykałem się najczęściej z zielonym, ale były i białe i żółte.
Daj fotkę tych złączek.

lexusls430 - Pon 04 Lip, 2016

Dzięki za info. Zrobiłem zdjęcia.
Ta wtyczka z 4 przewodami, jest od starego sterownika. Do płytki z napisem SPEED leci przewód koloru: czerwonego, zielonego, czarnego (ten oznaczony na płytce napisem JI). Wygląda na to, że niebieski biegnie do diód LED (których nie potrzebuję).
Nowa wtyczka ma 3 przewody, koloru: czerwony, czarny, niebieski.
Jak to podłączyć ??

Anonymous - Pon 04 Lip, 2016

Czerwony łączysz z czerwonym, czarny z czarnym, a niebieski z zielonym.
Dla pewności sprawdź, czy między czarnym a czerwonym jest 5V po włączeniu kontrolera.
Druga sprawa zmierz napięcie między czarnym a niebieskim z kontrolera, jeśli jest na nim napięcie całej baterii, to go zaizoluj i nie podłączaj. To tak dla pewności, że zielony jest sygnałowym.

lexusls430 - Wto 05 Lip, 2016

Takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwałem :lol:
Zaraz podłączę...dam znać. Dzięki :grin:

lexusls430 - Sob 16 Lip, 2016

zeeltom napisał/a:
Czerwony łączysz z czerwonym, czarny z czarnym, a niebieski z zielonym.


Zrobione. Taka kolejność była i działa :lol: Bestia ożyła :mrgreen:

Podziękowania dla zeeltom :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group