To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - Jak rozwiercić klucz do wolnobiegu?

graziano - Wto 26 Lip, 2016
Temat postu: Jak rozwiercić klucz do wolnobiegu?
Strasznie twardy jest, a muszę rozwiercić otwór 10mm na 14mm. Próbowałem zwykłym wiertłem do stali (nowe), ślizga się jak po szkle, próbowałem widiowym bez udaru (też nowe) coś tam bierze, ale będę z godzinę wiercił. Masakra.

Czy ktoś ma pomysł? A może są dostępne gotowe z otworem 14mm? Albo może muszę kupić najtańszy, to będzie z badziewnej stali, która lepiej się powierci?

Szaczek - Wto 26 Lip, 2016

Ja swój rozwiercilem na tokarce, zadne wiertło nie chciało go ruszyc. Szkoda kasy na wiertła bo efekt mizerny.
Adam Wysokiński - Wto 26 Lip, 2016

Ja rozpiłowałem widiowym frezem na pneumatycznej szlifierce.

Weź ten co masz i wyżarz go to zmięknie.

JerzyZ - Wto 26 Lip, 2016

Adam Wysokiński napisał/a:
Weź ten co masz i wyżarz go to zmięknie.
Słusznie - ja tak kiedyś zrobiłem. Gdyby klucz miał służyć w warsztacie, do ciągłego użytku, to pewnie lepiej byłoby go zahartować. Ale w warunkach domowych chyba nie.
tkoko - Wto 26 Lip, 2016

Ja rozwierciłem wiertarką, stożkowym, cienkim, kamieniem szlifierskim do wiertarek.
Eryk1000 - Wto 26 Lip, 2016

Dremel z kamieniem do szlifowania daje radę ;) a wiertełek szkoda, szybko kończą żywot na tym materiale
pastek5 - Wto 26 Lip, 2016

Najlepiej podebrać wytaczakiem - tyle że trzeba mieć obrabiarke ;P
graziano - Wto 26 Lip, 2016

Ponieważ już było za późno na wycieczki do sklepów, spróbowałem z głupia frant pilnikiem okrągłym - i o dziwo poszło. Do tego mojej żony takim dremelopodobnym czymś do paznokci z kamieniem szlifierskim, słabe to i wolne ale też idzie. Wygląda na to, że dam radę w ten sposób.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group