To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Jazda o kropelkę

qaz33 - Pią 12 Sie, 2016

duzo zalezy czy sterownik zwykly czy wektorowy no i napiecia baterii. Ciezko okreslic, trzeba samemu poobserwowac, Kazdy moze miec inaczej. Moze ktos kto ma taka sama konfiguracje sie wypowie. Ale pewne jest ze im mniejszy prad tym lepiej. Najgorzej jak wjezdzasz pod gore ustawiajac predkosc maksymalna a silnik nie daje rady utrzymac tej predkosci i ciagnie ale zwalnia
Przemek - Pią 12 Sie, 2016

sirgregs napisał/a:
i wciąż z uporem maniaka zamienia czystą energię elektryczną w ciepło

uwielbiam z uporem maniaka zamieniać energię w ciepło :twisted: cholera jakoś tak już mam :grin:

tkoko - Pią 12 Sie, 2016

Przemek napisał/a:
...wybieram sie w weekend w Beskidy ...


Z ciekawości spytam, gdzie konkretnie zamierzasz dojechać?

Przemek - Pią 12 Sie, 2016

jadę do Górek małych, będę przejeżdżał wzdłuż jeziora goczałkowickiego tak ze możemy się spotkać a nawet przejechać :grin:
wookie - Pią 12 Sie, 2016

Poniżej 5 Wh/km da się.
Wczoraj przejechałem 193 km ze średnią prędkością lekko powyżej 30 km/h, zużycie 4.54 Wh/hm przy ostrym pedałowaniu.
Często zresztą robię taką trasę. Jadę jednego dnia do rodziny, a na drugi dzień lub za kilka dni wracam.
Po drodze zazwyczaj wyprzedza mnie samochodem żona, zostawia kanapki + napoje chłodzące i jedzie dalej ;)
Niejeden uznałby to za przejaw lekkiego szaleństwa, no cóż, nie twierdzę że tak nie jest... :P

Pykacz - Pią 12 Sie, 2016

Najwięcej wyszło mi 67Wh/1km średnio z całego aku . W "szczycie" na jakimś krótszym odcinku (krótszym niż 35km) na pewno było sporo więcej. :) ale zawsze można wynik "poprawić" bo od wczoraj leży u mnie :)



Tak górne kabelki są od RHR 205-50 :)

Teraz będzie Nm sporo nawet ze sporo mniejszego prądu niż przy 205-50

ap0f1s - Pią 12 Sie, 2016

To jest qs 205 z tymi grubszymi kablami?
Anonymous - Pią 12 Sie, 2016

wookie napisał/a:
...
Po drodze zazwyczaj wyprzedza mnie samochodem żona, zostawia kanapki + napoje chłodzące i jedzie dalej ;)
Niejeden uznałby to za przejaw lekkiego szaleństwa, no cóż, nie twierdzę że tak nie jest... :P

Faktycznie, mieć żonę, to szaleństwo :P

sirgregs - Pią 12 Sie, 2016

Takie falcony miałem na myśli jako sprzęt do robienia Wh/km :razz:



A Ty jak zeeltom coś napiszesz to boki zrywać.
Swoją drogą z tymi żonami trafne spostrzeżenie :-) Ile to sprzętu człowiek mógłby posiadać zamiast ...

tas - Pią 12 Sie, 2016

Pykacz...
Ile wytrzymałeś na odwyku? Hę? ;)

tkoko - Pią 12 Sie, 2016

Przemek napisał/a:
jadę do Górek małych, będę przejeżdżał wzdłuż jeziora goczałkowickiego tak ze możemy się spotkać a nawet przejechać :grin:


Dalszą dyskusję przeniosłem na PW.

Pykacz - Pią 12 Sie, 2016

ap0f1s napisał/a:
To jest qs 205 z tymi grubszymi kablami?


Raczej RHR 205-50 nawinięty 11x8 podobno rated power 5kW , 12kg wagi .Sporo , do roweru raczej go nie dam .

tas napisał/a:
Pykacz...
Ile wytrzymałeś na odwyku? Hę? ;)


Na razie daję sobie jakoś radę (do tej pory cos ponad 14 mieś bez roweru) .
Co do silnika to trafiła się okazja i żal było nie skorzystać :)

Jarek-LT - Sob 13 Sie, 2016

Poniżej 5 Wh/km da się.

Mi przy ostrym pedałowaniu wyszło 0,89 i zawsze mogę poprawić na 0,11Wh/km :lol:

qaz33 - Nie 14 Sie, 2016

przy ostrym pedalowaniu to mozna baterie odlaczyc :p
sirgregs - Nie 14 Sie, 2016

Panowie, podawanie w tym temacie zużycia energii z pedałowaniem to jak podawanie długości przyrodzenia razem z kręgosłupem :razz:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group