To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Imprezy, zloty, wystawy - Targi Eurobike 2016 - Friedrichshafen

Aleksander_2 - Pią 02 Wrz, 2016
Temat postu: Targi Eurobike 2016 - Friedrichshafen
Oglądając prezentowane produkty na stoiskach można było zauważyć wciąż podstawowym trendem jest dalsza elektryfikacja roweru – co dla mnie entuzjasty jest to balsam dla duszy.
Usłyszałem nawet taka rozmowę dwóch ludzi z branży
„ na wielu stoiskach trudniej było znaleźć tradycyjny rower niż eBike'a”
Zdjęć nie zamieszczam

barmal - Sob 03 Wrz, 2016

Też byłem...i narobiłem kilka fotek, którymi się podzielę :mrgreen: : fotki
Anonymous - Nie 04 Wrz, 2016

Zajefajne. Dobrze, że nie widzę cen tych wynalazków, bo by mi to popsuło światopogląd ;)
Tomas - Nie 04 Wrz, 2016

Romet jej zaszalał wow. Trzyma poziom :) KTMy też fajne
WojtekErnest - Nie 04 Wrz, 2016

Niech to będzie inspiracją wizualną dla naszych 'samodziałów' :-)
przenikanie - Pon 05 Wrz, 2016

Hmmm... Tylko po co tyle fat-bajków??? No, ja rozumiem gdzieś na plaży w Kaliforni, na śniegu na Alasce... No, jeszcze bym zrozumiał że fat sprawdza się u nas na górskich ścieżkach... Tymczasem widzę faty na ścieżkach rowerowych w samym centrum Łodzi, gdzie ani piachu, ani śniegu (przynajmniej latem) nie uświadczysz, a goście pracowicie pedałują na fat-bike`ach, bo przecież trzeba się więcej namachać nogami niż na rowerku z oponkami normalnej szerokości. To jakiś nowy trend, czy co?
Tomas - Pon 05 Wrz, 2016

Moda na lans :wink:
Bujakoto - Pon 05 Wrz, 2016

barmal napisał/a:
Też byłem...i narobiłem kilka fotek, którymi się podzielę :mrgreen: : fotki


Bardzo ładne zdjęcia Barmal !!
Dzięki.

barmal - Wto 06 Wrz, 2016

Bujakoto napisał/a:
barmal napisał/a:
Też byłem...i narobiłem kilka fotek, którymi się podzielę :mrgreen: : fotki


Bardzo ładne zdjęcia Barmal !!
Dzięki.


Spoko,

generalnie wszystko do siebie podobne, ale KTM-y mi osobiście najbardziej się podobały.

Rozmawiałem z panem "Rometowcem" odnośnie sprzedaży sprzętu, po targach. Powiedział, że po targach w De jadą do Kielc i dopiero po tym rowry będą do "oddania" za małe pieniądze.

Ponoć ten elektryczny full jest tak nowy, że aż ciepły i nie ma nawet ceny...

pastek5 - Czw 08 Wrz, 2016

Moim zdaniem fat bajki to tylko moda. Tak jak po miastach w Ameryce jeżdżą suwami po prostych drogach tak do nas powraca identyczna moda.

Ps. Brakuje na tych targach falconów :) Wyróżniały by się wśród KTM :cool:

WojtekErnest - Czw 08 Wrz, 2016

Fat bajkiem pojedziesz ścieżką rowerową a falconem już nie.
To jednak są targi rowerowe.

polak_es - Sob 17 Wrz, 2016
Temat postu: jak wyżej
Brose VisionBike, największy brzydal tej wystawy Leonardo da Vinci przekręcił by się na drugi bok w grobie jak by to -to zobaczył jego rysunek odręczny przedstawiający założenia obecnego roweru: dwa koła tej samej wielkości przedni suport napędza tylne koło... i po iluś set latach to samo Tyle że silniczki brzęczą pod tyłkiem co by nam się lepiej wsiadało, na dodatek wstrętne , wstrętne jeszcze raz wstrętne.
Koncepcyjny model Visionbike został zaprezentowany na targach Eurobike 2016. Łączy on w sobie kilka zautomatyzowanych systemów wspomagających jazdę, a nawet parkowanie. Pierwszym z elementów jestelektrycznie sterowana i ustawiana kierownica. W przypadku chęci zaparkowania roweru w ciasnym miejscu możemy ją opuścić w dół lub przekrzywić w jednym kierunku tak, aby bez skręcania kół zajmowała jak najmniej miejsca (na szerokość). Jej wystające elementy opuszczają się wzdłuż ramy. W trybie jazdy system automatycznie przysunie kierownicę, dbając o to, aby spasiony 100-kilowy Niemiec z piwnym brzuchem zają na rowerze jak najbardziej ergonomiczną pozycję... z dupą wyżej jak głowa.

Elektrycznie sterowane siodełkoułatwia wsiadanie i zsiadanie z jednośladu. Po zatrzymaniu i wybraniu opcji "parkowanie" siodełko odsunie się w tył i jednocześnie obniży, co sprawia, że znacznie łatwiej i wygodniej możemy zejść lub wejść na rower. Dodatkowo, opuszczane siedzisko stanowi element zabezpieczenia antykradzieżowego - w takiej pozycji nie jest możliwa jazda, gdyż blokuje ono koło. Jakby tego było mało, niczym w dobrej klasy samochodzie,możemy wgrać do pamięci różne jego ustawienia- np. do jazdy miejskiej lub wyczynowej, WYCZYNOWEJ >>> tyyymmm ??!!!!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group