To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Co by tu zbudowac ?

Anonymous - Wto 04 Sie, 2009

Z tą opłacalnością własnoręcznego zrobienia to jest niestety prawda.
Ja i zeeltom zrobiliśmy miniquady kosztem około 2tys. a teraz akurat pokazały się na Allegro takie same miniquady zrobine przez chińczyka po 1399zł.
Pozostaje jedynie radość tworzenia czegoś od podstaw. Jeśli to dla Ciebie nie jest priorytetem to prościej i taniej jest kupić coś już zrobionego.

Anonymous - Wto 04 Sie, 2009

Są tańsze, bo nie mają takiego wyposażenia i parametrów ;)
Anonymous - Wto 04 Sie, 2009

hmmm... Czyli biorę się za poszukiwanie skuterka elektrycznego.
Anonymous - Wto 04 Sie, 2009

Ja już kupiłem żonie :)
Skuter
Właśnie dojechał. Jest w trakcie ładowania. Muszę tylko zedrzeć naklejkę z tabliczki znamionowej bo nawet nie wiem ile to ma dokładnie mocy (niby 1,6KM). W środku trzy dość duże akumulatory. Ogólnie jego waga mnie przygniata :wink:
Jutro testy.

Anonymous - Wto 04 Sie, 2009

Są do niego jakieś papiery do rejestracji czy żona będzie pomykała poboczem?
Anonymous - Wto 04 Sie, 2009

No właśnie tu jest mały "problem".
Gościu twierdzi, że nie trzeba go rejestrować bo tak twierdzi jego Wydział Komunikacji. Swoją drogą jakoś tak niepewnie będę się czuł na drodze bez rejestracji. W wolnej chwili podejdę do swojego Wydziału i się zapytam.
Narazie będzie jazda rekreacyjna poza miasto po leśnych drogach :)

Anonymous - Wto 04 Sie, 2009

Biorąc pod uwagę szybkość i moc, to raczej będzie trzeba rejestrować.
Kwestia podejścia wydziału komunikacji.

Anonymous - Wto 04 Sie, 2009

A nie ma jakiegoś przepisu, że nie rejestruje się motorowerów-skuterów o pojemności do 50ccm? Tutaj moc to niby 1,6KM więc chyba mniej niż moc takiego skuterka 50ccm.
Anonymous - Wto 04 Sie, 2009

Nie rejestruje się pojazdów osiągających do 25 km/h.
Motorowery i skutery zawsze były rejestrowane jako motorower. Do 50ccm i 45 km/h. Powyżej, to już motocykl.

Anonymous - Śro 05 Sie, 2009

OK więc wiadomo o co chodzi. Ciekawe tylko czy zarejestrują mi to bez papierów a jako dowód zakupu mam tylko paragon ?
Anonymous - Śro 05 Sie, 2009

Popytaj w WK. To zależy od podejścia danego urzędu. Raczej nie powinni stwarzać problemu. I pamiętaj, że pojemność silnika dla elektryka wynosi zero ccm;)
Anonymous - Śro 05 Sie, 2009

Ja bym nie rejestrował takiego wozidła, bo skąd policja będzie wiedziała ile to ma v-max ?
Anonymous - Śro 05 Sie, 2009

Mocy silnika też na oko nie sprawdzą, ale widziałeś zdjęcie?
Na pierwszy rzut oka widać, że to nie rower z napędem ;)
Jak właściciel będzie chciał się tłumaczyć każdemu patrolowi drogówki, to już jego sprawa :)
Mojego znajomego, który przerobił motorynkę na napęd elektryczny, tak znudziły się ciągłe kontrole, że założył napęd do zwykłego roweru i ma spokój.

Anonymous - Śro 05 Sie, 2009

No jestem po pierwszej jeździe. Da się spokojnie do 50km/h rozbujać.
Znalazły się też papiery w schowku. Silnik 1kW na 36V. Podskoczę jutro do WK i zobaczymy co dalej.

Anonymous - Śro 05 Sie, 2009

A jak zasięg?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group