To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Przeróbki, naprawy - Klamka hamulca z hallotronem,jak podłączyć

wibi - Pią 09 Wrz, 2016
Temat postu: Klamka hamulca z hallotronem,jak podłączyć
Witam.Mam mały problem i nic do głowy mi nie przychodzi,chodzi mi o podłączenie hamulca (klamki) z hallotronem 3 przewody do sterownika Chińskiego gdzie hamulce mają tylko 2 przewody (nie wiem czy zwierane czy rozwierane?). W tej mojej, przy naciśnięciu klamki, na przewodzie od hallotronu napięcie zanika.Nie bardzo wiem jak to zaadaptować do tego sterownika z którego do klamek doprowadzone są jedynie dwa przewody,może ktoś już podobny problem "przerabiał" i mógłby co nieco doradzić?
Dziwne ale wyszukiwarka na forum nie znalazła mi żadnej odpowiedzi natomiast przez Google trafiłem na temat http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?p=58187 i post kol tkoko, nie wiem czy to się sprawdzi? ale pomysł jest dość dobry.Sam już rozważałem zastosowanie bramki tyle, że to dodatkowe rozszerzenie płytki sterownika.
Może koledzy mają jeszcze jakieś inne sugestie?

qaz33 - Sob 10 Wrz, 2016

Prosta sprawa. Hallotron ma 3 przewody bo plus minus i sygnal. Sterownik ma dwa bo czeka na zwarcie obu przewodow sygnalowego z masa. Czyli:
Pod hallotrona podlaczasz 5V do plusa i mase do minusa (mozna zabrac np z pasa lub manetki) a sygnal podlaczasz do sygnalowego przewodu od sterownika (ten drugi to masa wiec nie trzeba nigdzie podlaczac) i tyle. Mi tak to hula juz zawsze jak mam elektryka

wibi - Nie 11 Wrz, 2016

Dzięki gaz33 za odpowiedź,tak podłączyłem tyle, że +5V wziąłem z halli silnika ( to "stara" BORA jaką ma również WojtekErnest a silnik bez halli) w której "udało mi się" spalić-uszkodzić procek (bardzo zdolny jestem :-( ) HA8089 (odpowiednik PIC16F87x) i musiałem wymienić sterownik, ale wszystko hula jak powinno.Dzięki za pomoc.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group