To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Nowości EV - Nowości Geobike 2017

vllad74 - Sob 10 Wrz, 2016
Temat postu: Nowości Geobike 2017
Hej

Na wstępnie, jako że to mój pierwszy post, chciałem wszystkich powitać.

A po tej formalności podzielić z Wami newsem, który udało mi się uzyskać po kontakcie z firmą Geobike.
1. Po pierwsze jakiś czas temu dostałem od nich informację, że planują rozpocząć produkcję modeli nieco bardziej hardcorowych niż to, co prezentuje większość dostawców fabryczny e-bików. Więcej detali wraz ze wstępnymi cenami w ulotce / załączniku.
2. Ostatnio zauważyłem, że na stronie ale tylko tej w języku angielskim są też te nowe rowery przedstawione. http://geobike.com.pl/en/2017collection
3. Na ich Facebooku pojawił się też news o targach w Kielcach gdzie można znaleźć trochę fotografii nowych rowerów

Ciekawi mnie Wasze zdanie, bo na pierwszy rzut oka wydaje się fajną idea fabrycznego dostawcy na naszym własnym podwórku.

tas - Sob 10 Wrz, 2016

Moje zdanie takie, że jak będzie druga firma co oferuje takie konstrukcje to się dowiemy, bo skoro są jedyni i sami dyktują warunki i ceny to skąd mamy wiedzieć, czy są ok? :) Czy ponad 25k zł za konstrukcje "2000W" z opcjonalnym pakietem offroad (!) na chińskich DNP :D + opcjonalny akumulator 60V 30Ah (standardowo 20Ah )to dużo czy mało? Nie wiadomo do czasu odpowiedzi ze strony konkurencji :)

Z konstrukcjami jakie można zamówić w warsztatach budujących customy (nie seryjna produkcja) to ta oferta geobike wygląda niesamowicie blado i kiepsko. Przecież 6kw customy na wektorowym sterowniku i o 50% pojemniejszym akumulatorze ludzie budują na zamówienie 3-7 tysięcy taniej niż ten "2000W" model opisany wcześniej ;) A przecież powinno być odwrotnie i lepsze, mocniejsze i bardziej unikalne konstrukcje powinny być zdecydowanie droższe od seryjnie trzepanej sieciówki.

Więc jak widać nie można porównywać "sieciówki" z "customem".
A chcąc porównywać "sieciówki" z "sieciówką" to muszą być przynajmniej 2 producentów i modele seryjnie produkowane w kraju. Ale z tego co wiem do końca roku będziemy już mieć wybór seryjnych maszyn i będzie można robić porównania co bardziej lepsze, chwilowo to trudne.

Perszing1800 - Sob 10 Wrz, 2016

Ktoś z nadmiarem kasy i niewiedzą o tym forum kupi;)
polak_es - Czw 15 Wrz, 2016
Temat postu: "Geobike" ....oberwał po...
ale się geobikowi dostało od tasa, chcieli się pochwalić że roverki hardkorowe że offroad A tas , wymierzył, wyliczył i lipa ....karton, motorynka i na glebę z nimi.
Ciekawe czy ktoś odważy się dopisać coś innego do tej opinii ____ czekamy na bohatera !

pastek5 - Czw 15 Wrz, 2016

Tas zabija wszystkie marzenia ludzkie :shock:
sirgregs - Czw 15 Wrz, 2016

Ja tylko w kwestii ceny.
26000 złotych polskich kosztuje fabrycznie nowe seryjne 40kW jak poniżej

Zgadzam się z tasem że 25 tysięcy za 2kW seryjnego geobike to niezmiernie dużo.
Wiem, ja znowu o spaliniakach ale pokazuje tylko jak wygląda seryjny sprzęt za takie pieniądze.
Jak jeździ można sprawdzić za free tutaj umawiając się na jazdę próbną ;-)

Tomas - Czw 15 Wrz, 2016

No Hondzia fajna. Już kiedyś ją zrównałem z Bomberem który to blado przy niej wypadł stosunkiem frajda/cena.
Bardziej mi tylko podchodził stylem model z 2015 roku:
http://www.motoesporte.co...X-2015-lado.png

Mobil - Czw 15 Wrz, 2016

Bomber ogólnie jest bardzo drogi i ma mało mocy :grin: To już lepiej porównać do seryjniaka Vectora 14kW.
sirgregs - Czw 15 Wrz, 2016

Tomas, Honda NC750X którą pokazałeś to inny model zaliczany do motocykli typu adventure.
Honda NC750X 2016

mmoto - Pią 16 Wrz, 2016

Honda za 26 tys. ? Nowa? Najarałem się. Ponad 20 lat temu miałem Yamaha enduro 750. Ale kiedyś to był kosmos, koła do motoru nikt nie wyważał, po byle sprzęgło linkę itp. jechało się do Berlina.
tomeczekokok - Pią 16 Wrz, 2016

mmoto, Powiedz, że XTZ750 Super Tenere to ci przybije piątkę :mrgreen:

Do dziś te motocykle są bardzo szanowane i jest na nie popyt a to moto z początku lat 90-tych.

Nixon - Nie 26 Mar, 2017

Uściślając to jest pewnie kilka firm w Polsce produkujących seryjne elektryki
http://www.zasada-rowery.pl/e-bike
chociażby Zasada z Wielunia.

Niestety w pierwszym przypadku ciocia China (jak napisał Tas) aż boli a w drugim przypadku rodzima produkcja, ale oferta raczej dla seniora :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group