To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - różnica miedzy silnikami

Bbartass1 - Pon 12 Wrz, 2016
Temat postu: różnica miedzy silnikami
witam jaka bedzie roznica miedzy silnikiem centralnym w korbie 1000w 48v a przy wspomaganiu ok 2000w a np maxus v3 84 v moc ok 3000wat
jakie sa roznice w jezdzie i wady zalety
pozdrawiam

wookie - Pon 12 Wrz, 2016

Mid będzie znacznie głośniejszy, będzie Ci też szybciej niszczył napęd.
Mid jest teoretycznie lepszy w teren dzięki możliwości zmiany przełożeń, ale nie miałem nigdy mida więc w praktyce nie sprawdziłem.
Hub powinien być bardziej niezawodny, oczywiście przy zastosowaniu zabezpieczenia termicznego.

Reasumując:
Na szosę z tych dwóch opcji tylko Mxus. W teren... zależy jaki teren. Jeśli nie są to jakieś strome terenowe podjazdy, to wydaje mi się że hub też da więcej frajdy.

Może niech się wypowiedzą też midziarze.

Bbartass1 - Pon 12 Wrz, 2016

bo teraz mam fula z maxusem v3 i napieciem 84volty moc ok 3000w..a mam okazje kupic orginalnego downhila conway e rider z silnikiem 1.100w centralnym tylko nie wiem czy nie bede rozczarowany jego osiagami a niemam okazji sie nim przejechac bo stoi 800km odemnie wiec pytam Was
Tomas - Pon 12 Wrz, 2016

Raczej nikt u nas tym nie jeździł więc nikt Ci nie powie jak to idzie w porównaniu do Twojego zestawienia. Po ile ten wynalazek stoi ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group