To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - Wymiana ogniw w baterii segwey

Przemek - Sob 17 Wrz, 2016
Temat postu: Wymiana ogniw w baterii segwey
Witam tak jak w temacie szykuje sie do regeneracji baterii w segway, czy może ktoś z was robił podmianke ogniw? najważniejszą dla mnie sprawa jest czy po wymianie ogniw to ustrojstwo ruszy? czy będzie potrzeba na przykład restartować BMS bo może liczy cykle ładowania lub podpinać się pod sterownik żeby coś skasować itd.. sa tam dwie baterie po 20s i 5,5ah napięcia pozostało na jednej +- 2V a na drugiej +- 3V nie reaguje na ładowanie pewnie prze zbyt niski poziom napięcia jakiś układ nie zezwala na ładowanie zajmował się ktoś z was takim aku ?
WojtekErnest - Sob 17 Wrz, 2016

Wyjmij, zrób zdjęcie, spróbuj odtworzyć schemat. 2 x 20S ale ile P albo inaczej jakie napięcie nominalne?
No i czy te pakiety 20S uzywa się naprzemian czy są zrównoleglone ?

Przemek - Sob 17 Wrz, 2016

dzięki za zainteresowanie tematem, chciałem dziś porobić fotki jak to wygląda narazie bez otwierania bo niestety obudowa jest zgrzana i jej otwarcie wymaga cięcia ale w pracy huk roboty i nie zdążyłem, w zasadzie na razie miałem tylko chwilę zęby "pościskać" te baterie, napięcie o ile dobrze pamiętam z tabliczki znamionowej + - 75,,,,V? i raczej jestem pewny że 5,5 ah, aku są zrównolegnione, wtyk w każdej baterii ma oczywiście +,- i znów o ile pamiętam 4-5 sygnałów z baterii, wiem że z tak chaotycznego opisu ciężko coś doradzić ( moja wina ) ale nim wezmę się z rozbieranie obudowy co nie biedzie łatwe chciałbym dowiedzieć sie czy to w ogóle ma sens bo wydaje ni się że to ustrojstwo będzie "po blokowane" i wymiana ogniw na wiele sie nie zda bo komputer i tak będzie potrzebował podpięcia do matki, dzwoniąc do serwisu segwey i wypytując co i jak uprzejmy Pan najpierw zamilkł a potem zaproponował mi zakup baterii które jak to nazwał " schodzą jak ciepłe bułeczki " w kwocie jedyne 3800zł netto za sztukę :shock: przez to na początku pytam czy ktoś jest w temacie lub ma możliwość zasięgnięcia języka w temacie żeby nie narobić sobie kupy niepotrzebnej roboty, pozdrawiam
qaz33 - Nie 18 Wrz, 2016

Sproboj najpierw podpiac zwykly zasilacz 72V lub 6 akusow zelowych by sprawdzic czy ruszy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group