To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery DC - Manetka do łodzi

wiciu_r - Wto 20 Wrz, 2016
Temat postu: Manetka do łodzi
Witam!
Czy istnieje "manetka boczna do łodzi elektrycznej"
http://allegro.pl/manetka...6393134969.html (tak dla przykładu)
pod która mógłbym podpiąć zaburtowy silnik elektryczny 40lbs.
Konstruuję bardzo opływowy katamaran solarny i silniczkiem, który mam chciałbym sterować centralnie siedząc, prawą ręką (moc), lewą jedynie na cięgnach mieszać kierunkiem. Silnik ma sterowanie pokrętłem na zwyczajnych miedzianych stykach i podobne, ale manetkowe sterowanie umożliwiłoby podłączenia tych 5 kabli w ergonomiczny sposób (obecnie sterowanie mocą mam dokładnie za głową).
Dzięki z góry za sugestie

Eryk1000 - Wto 20 Wrz, 2016

Weź sobie sam taka zrób. Kwestia dołożenia czujnika halla i magnesu :D
WojtekErnest - Śro 21 Wrz, 2016

Lub wykorzystac manetke kciukowa, do której mocujesz przedłużenie a calosc zamykasz w bardziej hermetycznej obudowie, tak by to przedluzenie, bylo względnie osłonięte od wody.
Anonymous - Śro 21 Wrz, 2016

A może pedał gazu? Widziałem na allegro i linkowałem takie na forum :)
wiciu_r - Śro 21 Wrz, 2016

Na samodzielną konstrukcję chyba jestem za cienki...
Silnik, który mam to stary szwedzki Fladen 40lbs. Odkupiłem go za grosze ponieważ jego sterowanie to kilka odpowiednio wygiętych i spunktowanych blaszek, które przy obrocie pokrętła odpowiednio się stykają.... teoretycznie bo kiedyś smar się skończył, część blaszek się wyłamała lub spaliła. Odbudowałem na bazie 1mm grubej miedzianej blachy i szlifierki dremela co mogłem, ale część obudowy od przegrzania się zdeformowała i zamiast 5 biegów mam 4. Chętnie wydam te parę złotych, aby te 5 kabli z silnika podłączyć pod coś co mnie 5km od brzegu Zatoki Gdańskiej nie zawiedzie. Coś a'la włącznik świateł w Citroenie 2CV (miałem), czyli zespół ponacinanych (chyba 30mm średnicy) walcy miedzianych, które całą moc przekazywały na zasadzie styków o CENTYMETROWYCH powierzchniach. Oczywiście piszę to w przenośni, może być sterowanie dowolnie analogowe lub cyfrowe byle było możliwie ergonomiczne. Pewnie, że można całość na pojedynczych przekaźnikach, ale chętnie bym widział (już mam kupione amperomierze) czy płynę na zasilaniu z paneli, czy już korzystam z akumulatorów.

gienek333 - Śro 21 Wrz, 2016

Podejrzewam że mylisz pojęcia. Chodzi Ci o regulator DC, a nie o manetkę.
wiciu_r - Sob 24 Wrz, 2016

Już mam, będzie maximizer a sterowanie potencjometrem poprrzez taką manetkę:
https://www.szopeneria.pl...zwigniowa-/3526
Pozdro



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group