To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Silnik magnetyczny

Tomas - Wto 27 Wrz, 2016

Niewiedza jest błogosławieństwem :mrgreen:
madejp - Wto 27 Wrz, 2016

zeeltom, obliczyli kilkadziesiąt lat temu według ówczesnych modeli lotu. Obecnie już wiedzą, że może latać. :)
DeeX - Wto 27 Wrz, 2016

Ok, to jeśli dobrze rozumiem to mam cofnąć swoją wiedzę o parę lat w tył.
Dzięki temu nie będę wiedział jak lata (działa) trzmiel (silnik) i on wtedy będzie działać?

Coś krecicie chyba :neutral:

madejp - Wto 27 Wrz, 2016

A skąd wniosek o cofaniu swojej wiedzy? Mnie tylko wkurzył durnie przekręcany slogan o trzmielu.
O silniku się nie wypowiadam, bo nie wiem, co w nim takiego rewelacyjnego?

Anonymous - Śro 28 Wrz, 2016

Kiedyś też mówiono, że Ziemia jest płaska, a maszyna cięższa od powietrza nie będzie nigdy latać.
Linie pola magnetycznego w zaekranowanym odpowiednio magnesie, nie są kuliste. A to już krok do przodu ;) O ile ktoś się domyśla, co mam na myśli ;)

DeeX - Śro 28 Wrz, 2016

Zeeltom! No i właśnie o to mi chodzi- nie pierd*lić o modliszkach tylko myśleć co zrobić aby... :cool:
qaz33 - Śro 28 Wrz, 2016

No dokladnie to koniec gadaniny tylko do roboty chlopaki. Zrobcie pepetum mobile, udowodnijcie ze dziala i wprowadzcie na skale przemyslowej produkcji a bedziecie slawni i bogaci. Tak jak Einstein ktory tez wyszedl poza tamtejsza wiedze fizyki i zaprzeczyl prawu niutonowskiemu.
tomeczekokok - Śro 28 Wrz, 2016

DeeX, Mój rower nazwałem "Modliszka" :evil:
DeeX - Śro 28 Wrz, 2016

Qaz wyczuwam sarkazm :razz:

Tomeczek musisz zmienić nazwę. Przykro mi ale to nazwa zastrzeżona dla czegoś co nie lata ale lata :lol: Twój rower lata?

tomeczekokok - Śro 28 Wrz, 2016

DeeX, Ja nim latam bo normalną jazdą tego nazwać nie można :mrgreen:
qaz33 - Śro 28 Wrz, 2016

Haha sorry nie moglem sie powstrzymac :D
Z einstainem to akurat prawda tylko ze on mial akurat dosc spora wiedze o fizyce i o tym co robil a to chyba podstawa do czegokolwiek w tych dziedzinach. Ale jak ktos wierzy w takie perpetum mobile (na zasadzie ze magnesy sa zrodlem nieskonczonej energii ktora mozna doic) i ma duzo czasu to..

DeeX - Śro 28 Wrz, 2016

Qaz zapomnialeś jeszcze dodać o pieniądzach. Duzo pieniędzy trzeba jeszcze :lol:
Anonymous - Śro 28 Wrz, 2016

Magnesy się kiedyś rozmagnesują, a energia włożona w ich namagnesowanie, to za darmo?
Więc trudno tu mówić o PM.

DeeX - Śro 28 Wrz, 2016

Fakt. PM to złe określenie. Chodzi o coś co odda więcej energii niż pobrało.
Mobil - Śro 28 Wrz, 2016

Szkoda w ogóle myśleć na takie tematy... to jest dopiero strata energii :razz:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group