To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - UWAŻAJ PRZY ZAKUPIE OGNIW LiIon 18650 na tzw FAKE

WojtekErnest - Śro 10 Sty, 2018

Pavyan napisał/a:



Co do ładowarki, zamówiłem Opusa* - cóż, najwyżej będę lekko szlifował i mył styki przy "dokładniejszym" pomiarze Rw :wink:


*Opus jest w tej chwili tanio na Ebayu, 23$ z zasilaczem.

Zrób sobię 'makietę aku' tzn walec z tworzywa/drewna itp wielkości 18650 i na końcach trwały styk do którego przylutuj grube krótkie kable z krokodylkami.
Bardzo się przydaje i nie wpływa na stan styku za każdym razem.

Pavyan - Śro 10 Sty, 2018

Wiem, wiem - mamy już zrobiony do tej Loli-500 taki "dynks", jest niezbędny do obsługi nietypowych (nie-cylindrycznych) ogniw.
Ale rzeczywiście, do pomiarów Rw zrobię sobie taki kołek i to ze srebrnymi stykami (folia Ag, 0,1mm) - będzie dobry... złotych kontaktów nie będę robił :grin:

4x4Offroad - Śro 03 Mar, 2021

Witam po prawie 5 letniej przerwie i odświeżam swoj stary temat z przed lat. Przez ten długi czas całkowicie zapomniałem o tym forum ponieważ temat jaki założyłem spotkał się z hejtem więc dałem sobie spokój. Nie trudno się domyślić że wielu użytkowników jak Borsuk, Wojtek Ernest i inni którzy próbowali ugasić ten pożar pewnie ma tutaj swoje interesy więc to mogę zrozumieć. Ciekawi mnie tylko czy teraz po tak długim czasie mojej nieobecności i ponad roku od rozpoczęcia się pandemii i przymusu noszenia maseczek osoby te nadal pałają tak wielką miłością do chińskiego przemysłu rowerowego i zasilają jego portfel obfitym groszem ?

W końcu wirus który wywrócił pół świata do góry nogami w tym nasze codzienne sprawy pochodzi z Wuhan w Chinach zatem proponuję tym użytkownikom aby wspierali nadal obfitymi zakupami chiński przemysł rowerowy to na pewno przez kolejne 5 lat wszyscy na tym dobrze wyjedziemy :) )))

P.S przez ten okres kiedy mnie tu nie było zrobiłem wiele zakupów głównie na allegro gdzie każdy szuka okazji, wiele z nich niestety okazała się podróbkami markowych produktów wykonanych w chinach. Jeśli ktoś zajrzy na link który dotyczy nośników typu pamięci flash to proszę aby zwrócił uwagę na odpowiedź użytkownika Alf1410, ja równiez twierdzę że ochrona kupujacych w zakresie paskudnych podróbek z Chiń nie istnieje. Oprócz tego śmiem twierdzić że sklepy allegro są przodownikiem w rozprowadzaniu milionów podrobionych pamięci flash typu nowoczesne dyski SSD, pen-drive i karty pamięci w których to najłatwiej jest dokonać oszustwa na dużą skalę. Proceder trwa cały czas, wydaliśmy już miliardy zł na pamięci które mają 1/3 swojej pojemności albo jeszcze mniej i ręczę za to że połowa osób na tym forum nosi takie karty w swoich telefonach i o tym nie ma pojęcia.

https://www.dobreprogramy...ideo,56987.html

borsuk - Śro 03 Mar, 2021

4x4Offroad napisał/a:
... Ciekawi mnie tylko czy teraz po tak długim czasie mojej nieobecności i ponad roku od rozpoczęcia się pandemii i przymusu noszenia maseczek osoby te nadal pałają tak wielką miłością do chińskiego przemysłu rowerowego i zasilają jego portfel obfitym groszem ?

Nienawidzę mojego silnika Bafang :)

Jak medyków mamy na takim poziomie intelektualnym, to rzeczywiście można się obawiać o przebieg walki z pandemią.

WojtekErnest - Pią 05 Mar, 2021

Witaj @4x4Offroad.
Nie wiem :
- jaki mam interes aby przeszkadzal mi w doradzaniu w niektorych sprawach
- o jaki Twoj pożar chodzi sprzed kilku lat
Napisz krotko O CO CHODZI ?

andypip - Pią 05 Mar, 2021

No, czuć wiosnę, nareszcie coś się dzieje.
Ja uważam, że kupujący ssd i karty pamięci na aledrogo otrzymują w zamian coś bezcennego: naukę, że nie istnieją super okazje :grin:
Jeśli sprzedający bez historii i komentarzy oferuje 30 markowych kart graficznych bez faktury w cenie hiper niskiej to wiadomo, że płakał jak rozbierał koparkę :-)
Jeśli sprzedający ma super pendrive markowe i masę innego szajsu w ofercie np. power banki wielkości paczki faj o pojemności 20k mAh w carbonowej obudowie z oczojebnym wyświetlaczem, futerałem i kabelkami speed load w gratisie to jest to na pewno poważny sklep komputerowy.
Zaś co do wspierania chińskich producentów silników rowerowych - trudno ich nie wspierać skoro nikt inny takowych nie robi :lol:
Cóż wielu kupujących jest jak niewierny tomasz.
Niedawno chciałem kupić komórę xiaomi wypas. ceny takie że 1 myśl fake sklep. Zamówiłem, oczywiście za pobraniem. 3 tyg trwało przygotowanie przesyłki i czytam, i oczom nie wierzę że masa osób zapłaciła z góry i juz prokurator pracuje tam nad jakąś biedną laską z wrocka. zatrudnili ją, kazali parę papierków podpisać, siedzieć w biurze i czekać na szefa.
Nie wiadomo? Żałować czy śmiać się?
Z drugiej strony niedawno branża samochodziarska na hasło elektryk i tesla pękała ze śmiechu. Bracia Shimano na targach rowerowych twierdzili, że przekładnia rohloffa nie ma prawa działać.
Ochrona markowych towarów istnieje jak najbardziej i trzeba się pogodzić z myślą że te towary kosztują tyle ile kosztują. I kupować je w markowych sklepach. DJI Mavic Mini cena ca 2k zł na Ali są "identyczne" za 300 zł. nie czytajcie moich wypocin tylko lećcie kupować :wink:

borsuk - Sob 06 Mar, 2021

andypip napisał/a:
...
Ja uważam, że kupujący ssd i karty pamięci na aledrogo otrzymują w zamian coś bezcennego: naukę, że nie istnieją super okazje :grin:

A ja uważam, że trzeba być wyjątkowym matołem, żeby kupić jakąś fejkowa podróbkę na allegro.
W olbrzymiej większości towar jest ten sam co w sklepach stacjonarnych, a ceny zdrzają się trochę niższe ze zrozumiałych względów. Zresztą coraz większa liczba sklepow posiłkuje się taką formą sprzedaży. Samo allegro z platformy prywatnych aukcji (jaką było początkowo) przeobraziło się w sklep internetowy.

andypip - Sob 06 Mar, 2021

zgadzam się powyższym.
dzięki alledrogo jest dostęp do szerszej oferty i niższych cen, szczególnie dla mieszkańców prowincji.
lecz nie należy przyjmować, że każdy tam sprzedający jest godny zaufania.
nie trzeba znowu tak wiele wysiłku aby sklep "zbadać".
wystarczy zachować rozsądek a nie kierować się najniższą ceną.

4x4Offroad - Pon 08 Mar, 2021

borsuk napisał/a:
andypip napisał/a:
...
Ja uważam, że kupujący ssd i karty pamięci na aledrogo otrzymują w zamian coś bezcennego: naukę, że nie istnieją super okazje :grin:

A ja uważam, że trzeba być wyjątkowym matołem, żeby kupić jakąś fejkowa podróbkę na allegro.
W olbrzymiej większości towar jest ten sam co w sklepach stacjonarnych, a ceny zdrzają się trochę niższe ze zrozumiałych względów. Zresztą coraz większa liczba sklepow posiłkuje się taką formą sprzedaży. Samo allegro z platformy prywatnych aukcji (jaką było początkowo) przeobraziło się w sklep internetowy.



Z Ciebie to jest nie zły matoł skoro uważasz że mamy złych medyków. Oprócz tego wszelkie pamięci flash kupują również matki, żony i kochanki które nie koniecznie muszą znać się na tej materii, wkładają karte do telefonu używają 30 dni a po tym czasie jak już zapełnią więcej niż 30% jej pojemność i znikają zdjęcia lub filmy to zwyczajnie kupują następną lub olewają temat twierdzeniem że karta się popsuła. Chinole tylko zacierają ręcę bo znów to portfela kapie prosto od firemki działającej na allegro lecz zarejestrowanej w Shenzen a takich jest już teraz większość. Widzę że macie tutaj oczy zaślepione wyłącznie silnikami i ogniwami a ja jestem osobą wszechstronną i znajduję chińskie oszustwa w wielu innych tematach spokrewnionych z e-baikami. Między innymi kolejny to alternatywne źródła energii. Oszustwa polegają na zawyżaniu właściwości prądowych paneli solarnych podobnie jak tutaj w przypadku 18650, oprócz tego kable i przewody produkcji chińskiej to jakaś katastrofa, kto zrobi solidne pomiary kabli które są dołączane w zestawach solarnych to złapie się za głowę jakie gówno do nas pchają z Shenzen a ludzie to biorą w ciemno. Regulatory i falowniki to samo, mosfety niskiej jakości palą się przy połowie parametrów podanych na takich regulatorach. Znajdę chwilę to wkleję zdjęcia z moich własnych na ten temat doświadczeń. Szok i niedowierzanie jak głupi jest ten naród z takimi bobrami i borsukami na czele. Pozdrawiam

takie kable o średnicy wewnętrznej 1mm w miedzi dostajesz z zestawem za 1500zł. Wszystko trzeba samodzielnie przerabiać i kupować nasze polskie przewody 2,5mm/2 bo inaczej straty rzędu 1A na odcinku przewodu 3m.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/przenosny-skladany-panel-sloneczny-120w-12v-usb-5v


borsuk - Pon 08 Mar, 2021

4x4Offroad napisał/a:

Z Ciebie to jest nie zły matoł...

Nie zły czyli dobry, dziękuję za uznanie :smile:
Niezły z ciebie ortograf.

4x4Offroad napisał/a:

takie kable o średnicy wewnętrznej 1mm w miedzi dostajesz z zestawem za 1500zł. Wszystko trzeba samodzielnie przerabiać i kupować nasze polskie przewody 2,5mm/2 bo inaczej straty rzędu 1A na odcinku przewodu 3m.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/przenosny-skladany-panel-sloneczny-120w-12v-usb-5v

Po pierwsze radzę wszystkim kupować na zwykłym allegro, gdzie zakupiony przedmiot można zwrócić w ciągu 10 dni odstępując od umowy. Allegro lokalne to stosunkowo nowy wynalazek, z którego jak na razie nie korzystałem, widzę, że to jakaś okrojona wersja alledrogo.

Po drugie kabel miedziany o średnicy 1 mm ma przekrój ok. 0,8 mm2 a jego rezystancja wynosi ok. 21 Ohmów/km. Takim kablem AWG18 można teoretycznie przesyłać prąd do 7A. Kabel o długości 3m ma rezystancję 0,063 Ohma. Przy prądzie np. 5A spadek napięcia wyniesie 0,315V a moc strat 1,6W. Straty na pewno warto minimalizować stosując kable o większej średnicy, szczególnie dla długich połączeń.
Dodam jeszcze, że zakup chińskich wyrobów nie jest, jak na razie, obowiązkowy.
Z mojej strony to koniec dyskusji na ten temat.

#Piotr# - Sob 23 Paź, 2021

Co to za ogniwo jest w środku z pierwszego postu? wsadzone w obudowę 18650.


Jest tak tanie mieć z 150 takich ogniw?

Arbiter - Czw 28 Paź, 2021

08500 chyba czyli 8mm grubosci i 5cm długosci
WojtekErnest - Wto 02 Lis, 2021

Falszywe mają często kondensator. .ipa.....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group