To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Sprzedam, oddam - ZGRZEWARKI do ogniw DUAL PULSE/SINGLE PULSE/MANUAL- SPRZEDAM

gienek333 - Nie 06 Lis, 2016

Interesowałby mnie sam sterownik (wyświetlacz +komputer) jaki koszt? Mam przekażniki SSR (na jaki prąd używasz), mogę mieć trafa od mikrofalówek, trafka sieciowe, toroidy (głównie z ups i do halogenów), ogólnie trzy garaże elektroniki :oops: .
PiotrW - Nie 06 Lis, 2016

Przekaznik SSR 25A w zupelności wystarczy - nie bedzie się grzał nie trzeba radiatora
10A bedzie za słaba.

Opcja do własnego montażu to:

1.
- mikrokontroler arduino nano wraz z wgranym softem w najnowszej wersji
- czujnik temp DS1820
- rezystory dla DSa i do ustalenia stanów niskich na pinach
- konwerter I2C dla LCDkow
- moduł MosFET IRF520 dla wentylatora
- buzer

99zł

2.

Wszystko jak u góry + wyświetlacz LCD 20x4 niebieski

149zł

Do całości instrukcja montażu.

PiotrW - Pią 09 Gru, 2016

Ponieważ dostaje troche zapytań o czas realizacji gotowej zgrzewarki, na dzien dzisiejszy czas oczekiwania to 5-7 dni od momentu zamowienia zgrzewarki.

Zestawy do samodzielnego montazu wysylane sa praktycznie od reki.

pozdrawiam i zapraszam do zakupu.

PiotrW - Wto 16 Maj, 2017

UP

Aktualnie zgrzewarki są wyposażone w dłuższe elektrody, wyzwalanie na bazie tactswicha zamontowany pod kciuk na elektrodzie.

2szt są na stanie - NIE CZEKASZ, wysyłka praktycznie odrazu.

easy rider - Wto 16 Maj, 2017

Witam, jak wyglada sprawa pomiaru rezystancji ogniw? Chciałes chyba wprowadzic taką funkcję.
PiotrW - Wto 16 Maj, 2017

dokladnie, taki byl zamysl, niestety koszt zgrzewarki poszedl by w gore, a chcialbym utrzymac ta cene, ktora aktualnie jest.
jarek_rk - Czw 10 Sie, 2017

Nieco reklamy i słodzenia ode mnie. Na początku zastrzegam, że nie znam kolegi i nigdy nie rozmawiałem z nim, ani go nie widziałem osobiście. Pierwszy i jedyny kontakt był przez forumowe pw i dotyczyło zamówienia zgrzewarki. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem zgrzewarki od Piotrka i musiała poczekać z powodu notorycznego braku czasu. Dzisiaj miałem luźne dwie godzinki, więc załączyłem ustrojstwo i wykonałem na szybko pierwsze próby na starych ogniwach przeznaczonych do utylizacji. Nie czytałem jeszcze nawet instrukcji (jak na prawdziwego mężczyznę przystało ;) ). Odpalam, zakładam okulary ochronne na oczy, zostawiam ustawienia jak były, przystawiam elektrody, naciskam guzik i... oczywiście to nie mogło się udać.
Ale się udało "od strzała" i blaszka trzymała tak, że nie można jej było oderwać. Teraz dopiero zacząłem kombinować z czasami, ale i tak pierwsze ustawienie okazało się najlepsze.

Podsumowując:
Ta zgrzewarka to mistrzostwo świata, bezwzględnie potrzebna wszystkim chcącym budować własne baterie z ogniw, a Piotrek będzie bogaty, bo powinien być!
TVN powinien o nim nagrać odcinek "Polak potrafi!"
Cena, biorąc pod uwagę nakład pracy i materiału - niewygórowana.
Dzięki Piotrze, że chce Ci się to robić!

Dlugas - Czw 10 Sie, 2017

jarek_rk napisał/a:
Dzięki Piotrze, że chce Ci się to robić!

Kliknij "pomógł" :grin:

PiotrW - Czw 10 Sie, 2017

Dzieki wielkie - polecam sie :)
Rugorlos27 - Wto 03 Paź, 2017

Jakie ostre mają być elektrody, czym je ewentualnie ostrzyć?
seba7850 - Wto 03 Paź, 2017

Witam,
Jak z dostępnością zgrzewarki w wersji nr2 ?

PiotrW - Wto 03 Paź, 2017

Elektroda nie powinna byc ostra jak igla. Koniec elektrody powinien byc jak najmniejszy, ale nie moze "kuć w palec"

Przy super zaostrzonej elektrodzie to po 2 zgrzewach i tak sie wyplaszczy, bo prad stopi miedz na czubku elektrody.

do ostrzenia najlepiej papier cierny - odradzam diaksy i inne takie wynalazki. Miedz jest dosc miekka i przy elektronarzedziach mozna zjechac wiecej niz sie chcialo

PiotrW - Wto 03 Paź, 2017

Odnośnie dostępności, prosze o wiadomość na priv
Szczygiel - Wto 31 Paź, 2017

Pisałem zapytanie na priva dwukrotnie, ale nie odpowiedziałeś.
Napisz na mój mail bo może priv nie działa.

PiotrW - Wto 31 Paź, 2017

nic nie dostalem na priv od Ciebie,


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group