To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Sprzedam, oddam - ZGRZEWARKI do ogniw DUAL PULSE/SINGLE PULSE/MANUAL- SPRZEDAM

romus130 - Czw 25 Sty, 2018

Piotr robi super robotę zgrzewarki działają perfekto. !!!!
Nie znam lutownicy która tak szybko nagrzeje minus ogniwa 18560.
Nigdy nie idź w lutowanie. Kup zgrzewarkę od PIOTR. A będziesz zadowolony i zaoszczędzisz kupę czasu!!! .

henio - Pią 26 Sty, 2018

Witt napisał/a:
Chyba zaśmiecamy Piotrkowi wątek, takie tematy Heniu tylko w dziale dla początkujących.


Ok. Przepraszam. Ale interesują mnie wypowiedzi użytkowników zgrzewarki Piotrka. Faktycznie podobno bardzo dobre, na dobrej elektronice :)

henio - Pią 26 Sty, 2018

romus130 napisał/a:
Piotr robi super robotę zgrzewarki działają perfekto. !!!!
Nie znam lutownicy która tak szybko nagrzeje minus ogniwa 18560.
Nigdy nie idź w lutowanie. Kup zgrzewarkę od PIOTR. A będziesz zadowolony i zaoszczędzisz kupę czasu!!! .


O własnie! Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie wygląda to na reklamę, ale wypowiedź użytkownika, a zarazem podpowiedź by zgrzewać nie lutować. A tu chłopaki mają zdanie podzielone - mój temat: https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=7965&start=15 Niektórzy twierdzą, że lutowanie lepsze.

Sorry, że podwójny post (podobno na forach tak się nie robi ), ale nie wiem jak się cytuje tak by w jednym poście było wiele cytatów różnych autorów.

Rugorlos27 - Wto 30 Sty, 2018

Czy takie zgrzewy są dobre?
Zdjęcie w załączniku.
PS. Czas zgrzewu main mam 130ms. Nikiel 8 x 0.2 mm z nexun.

Eryk1000 - Wto 30 Sty, 2018

Rugorlos27 napisał/a:
Czy takie zgrzewy są dobre?
Zdjęcie w załączniku.
PS. Czas zgrzewu main mam 130ms. Nikiel 8 x 0.2 mm z nexun.


Przegrzane, zmniejsz czas.

wibi - Wto 30 Sty, 2018

Rugorlos27 napisał/a:
Czy takie zgrzewy są dobre?
Zdjęcie w załączniku.
PS. Czas zgrzewu main mam 130ms. Nikiel 8 x 0.2 mm z nexun.


Chyba żartujesz,przecież to nie zgrzewane a spawane.Czas zgrzewu to ok.20 do max.30 milisekund i przy wstępnym impulsie 10 ms,odstęp między impulsami 1500ms. Bardzo ważny jest odpowiedni docisk elektrod, w miarę równomierny na wszystkich zgrzewach.
Zgrzewarka to taki "prymityw" (bo robiona na użytek własny), ale zgrzewa (w moim przekonaniu i po próbach na zerwanie) doskonale.

glebor - Wto 30 Sty, 2018

Sam używam zgrzewarek od piotrka i są całkiem dobre. Warunek, to porządne elektrody MHY+W i zgrzewarka na 30ms pięknie łapie. Dla pewności walę 40ms, jak daje 50ms, to elektrody przebijają ogniwo, nie wiem, jak można zgrzewać coś na 130ms :D

Proponuję zmniejszyć czas i zwiększyć negralgiczne punkty, w których masz mniejszą przewodność. Końcówki oczkowe zagnieść na imadle i zalać cyną. Końcówkę polecam przegwintować, narżnąć gwint na elektrodzie i zakontrować nakrętką miedzianą. Wtedy jest perfekto! Ja mam 2 zgrzewarki jedna jedzie na 30mS, druga jedzie na 40ms, trzecia od piotrka leży w zapasie, gdyby któreś z 2 wysiadły, trwałość, nie zła :) są dni, kiedy zrobię 4500 zgrzewów. Jak mam duże ciśnienie, to zrobię po 10 tysięcy zgrzewów, ale to już jak robię od 8-24 pakiety.

Po pół roku jedyna rzecz, którą zajeździłem, to pedał nożny, polecam kupić pedał taki i ważna uwaga: nie sugerujcie się symbolem, bo są 2 wersje - ośka jest na sróbę i na zegera. Sróba się odkręca, a zeger nie - obraca się razem z osią i blokowany jest na frezach osi, jest nie do zajechania:

Rugorlos27 - Wto 30 Sty, 2018

Zdjęcie zgrzewów po oderwaniu taśmy. Na górze 50ms a na dole 130ms. Przy 50ms to taśma odrywa się bardzo łatwo.
PS. Elektrody mam tę co były oryginalnie.

Eryk1000 - Wto 30 Sty, 2018

Rugorlos27 napisał/a:
Zdjęcie zgrzewów po oderwaniu taśmy. Na górze 50ms a na dole 130ms. Przy 50ms to taśma odrywa się bardzo łatwo.
PS. Elektrody mam tę co były oryginalnie.


Albo elektrody, przewody za cienkie przez co brak prądu do zgrzania lub za mała moc zgrzewarki, tudzież straty na połączeniach. Dobry zgrzew odrywa się z dziurami.

kondzio927 - Wto 30 Sty, 2018

Rugorlos27 napisał/a:
Zdjęcie zgrzewów po oderwaniu taśmy. Na górze 50ms a na dole 130ms. Przy 50ms to taśma odrywa się bardzo łatwo.
PS. Elektrody mam tę co były oryginalnie.

...też miałem problem przy zgrzewaniu z taśmą 0.2 / kup taśmę 0.15 i zrób więcej mostków...

glebor - Wto 30 Sty, 2018

Ja też robie z taśmą 0,15 i walę po 6 zgrzewów, albo podwajam newralgiczne połączenia :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group