To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Przeróbka mini ścigacza

Anonymous - Pon 28 Wrz, 2009
Temat postu: Przeróbka mini ścigacza
Kupiłem od kumpla takie cudo za 100 zł.
Pozostał mi silnik, zbiornik i wydech. Chce ktoś?


Anonymous - Pon 28 Wrz, 2009

No to z niecierpliwością czekamy na fotki przeróbki.
Ech podnosisz poprzeczkę coraz bardziej :mrgreen:

Anonymous - Pon 28 Wrz, 2009

Tia... robię coraz mniejsze :)

Pierwsze przymiarki:





Póki co wymieniłem kierownicę na większą i linki hamulców, bo zrobiły się za krótkie.
Chyba wejdą dwa akumulatory 12V 20Ah. Pod zbiornikiem będzie regulator, a w dziurze po korku amperomierz, albo woltomierz.

Anonymous - Śro 30 Wrz, 2009

Ile za silnik i tłumik??
Anonymous - Śro 30 Wrz, 2009

Już go rozebrałem na śrubki i wyrzuciłem :D
Silnik już zamocowałem, ale nie tak, jak na zdjęciach powyżej, tylko w miejscu starego. Bałem się o wstrząsy.
Poza tym nie musiałem skracać łańcuszka ;)


Mibars - Czw 01 Paź, 2009

A aku? Ile i gdzie? :) Jeden chyba wejdzie przed silnik, drugi i trzeci w miejscu starego baku?
Anonymous - Czw 01 Paź, 2009

a ja wciaz czekam na cene silnika :D
Anonymous - Czw 01 Paź, 2009

@doomboy, napisałem wyżej, że go już nie mam :)
Będą dwa akumulatory 12V 20Ah. Jeden pod bakiem, drugi z tyłu pod ramą. W osłonie baku wmontuję jakiś woltomierz a w środku będzie sterownik.

Anonymous - Pon 05 Paź, 2009

witam ja mam pytanie do przełożenia bo chiałbym przerobić mój silnik 350 wat 36v na łańcuch rowerowy... przednia zebatka jest zrobiona ale nie wiem jakie dać przełożenie bo największe zębatki na ten krój łancucha to 44 zęby czy to wystarczy by ruszyć z miejsca... asfaltu zrywać nie chcę ! ale nie chce podpychać pod górki czy to przełozenie będzie dobre ??
z przodu jest zębatka 11 zębów czyli taka jak orginalnie jaednak orginalnie była z tyłu zębać 80 zębów... chłodzenie silnika będzie zrobione ale chodzi o to przełożenie bo rozmyślałem nad przekładnia 2 stopniowa ale to troche zabawy... z fizyki orlem nie jestem ale n chłopksi rozum
znalazłem w internecie informacje o tym że człowiek wytwarza o 140 wat do bodajze 700 a moje nogi znosza przelozenie gdzie z przodu mam 33 zeby a z tylu 14 ?? o co w tym chodzi ?? sory za wtracenie sei do tematu ale nie chce zakladac nowego silnik ma sluzyc w hulajnodze elektrycznej

Mictronic - Pon 05 Paź, 2009

Może Ci się przyda:
http://www.elektroda.pl/r...7089206#7089206
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=580

Anonymous - Wto 06 Paź, 2009

czyli przełożenie jakie mi wyszło to 4:1 na jeden obrot zebatki przypadaja 4 kola tak a normalnie bylo cos okolo 8:1 to o polowe mnie pamietam ze skuuterek elektryczny 350 wat wlasnie na tym przełożeniu na piachu kręcił bączki a kiedys nawet ciagnol druga osobe na przyczepce

Postanowione będzie zbudowana mini przekładnia dwustopniowa i będą biegi ale jak tylko zacznie sie budowa założę nowy temat

Anonymous - Śro 28 Paź, 2009

Co sie stało z projektem ?
Anonymous - Śro 28 Paź, 2009

Remont w domu. Wszystkie środki poszły na remont.
Po prostu stoi i czeka na dofinansowanie :D

Anonymous - Wto 16 Mar, 2010

Na allegro pojawiły się sterowniki 24V 500W, zamówiłem, więc powoli będzie następował ciąg dalszy ;)

Już dojechał. Teraz tylko akku :D
... i do dzieła :D

Anonymous - Czw 08 Kwi, 2010

Niestety, 20Ah nie chce wejść w żaden sposób, pozostaje 12Ah i te się ładnie mieszczą. Jutro chyba będą już u mnie, to go złożę w całość.
Na razie zamocowałem kontroler, woltomierz, stacyjkę i gniazdo ładowania.
Na starych akumulatorach sprawdzałem i wszystko działa prawidłowo :)






Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group