To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - ebajk - ukryta opcja rowerowa :P

tas - Pią 09 Gru, 2016
Temat postu: ebajk - ukryta opcja rowerowa :P
Byłem sobie ostatnio już któryś raz z kolei na wystawie technologicznej z ebajkiem i z dokładnością dochodzącą do 100%, wśród losowej grupy ludzi, powiedzmy na próbce 100-200 osób rodzi się taki obraz.

Podchodzi jakiś ludek i pyta: "CO TO JEST?!"
To odpowiadam: bla bla bla elektryk bla bla bleblabubleblabaaa wspomaga ble bla baaa ble ba jedzie sam bla bla ble bla blo blu bly 130km w lesie bla bla ble bla 1zł/100km bla bla ble
Odpowiedź: ŁAŁ...
... i teraz uwaga, są 2 możliwe reakcje:

Grupa 1. ŁAŁ, elektryczny i MOŻNA KRĘCIĆ PODCZAS JAZDY!
Grupa 2. ŁAŁ, elektryczny i NIE TRZEBA KRĘCIĆ PODCZAS JAZDY!

I teraz największa tajemnica, która z grup to rowerzyści lub osoby posiadające rower, a która z grup to osoby nie mające roweru lub nie jeżdżące na rowerze? :P

Dobry temat na jakąś pracę na temat psychologii społecznej/grup bo pokazuje statystyczne ukryte pragnienia rowerzystów :P

bloodyopel - Pią 09 Gru, 2016
Temat postu: Re: ebajk - ukryta opcja rowerowa :P
tas napisał/a:
bo pokazuje statystyczne ukryte pragnienia rowerzystów


Chyba się sam wydałeś, grupa 2 - rowerzyści :twisted: :mrgreen:

Pavyan - Sob 10 Gru, 2016

Grupa 1: rowerzyści.
Grupa 2: nieużywający roweru (niekoniecznie: niemający).
Ale to tylko statystyka, możliwe są oczywiście zazębienia grup (oraz podgrup), a uzasadnienie jest rozbudowane i wielowątkowe dla podgrup przemieszanych :grin:
Np. moim pragnieniem jest niekręcenie pedałami w b. szybkim elektrycznym rowerze, ale rozsądek (i choroba serca oraz ogólna zdechlakowatość) mówią zdecydowanie: KRĘĆ, a i pędź maksimum 30km/h :mrgreen:

tas - Sob 10 Gru, 2016

Bloody ma rację, rowerzyści to grupa 2, nie 1 - podświadomie nie chcą kręcić i co dobre, sami piętnują to jako wadę ebajka xD
WojtekErnest - Sob 10 Gru, 2016

Pavyan napisał/a:
Grupa 1: rowerzyści.
Grupa 2: nieużywający roweru (niekoniecznie: niemający).
:

Też tak sądzę. Wielu jest raczej zaskoczonych że rower elektryczny to rower ze wspomaganiem, hybrydowy itp.

umbur - Sob 10 Gru, 2016

To na rowerze trzeba kręcić korbą? :shock: :grin:
Anonymous - Nie 11 Gru, 2016

W inwalidzkich bywa ;)
Passat_EQ - Nie 11 Gru, 2016

Dla mnie czad i objawienie odnosnie elektryków to przepisy i sprawnosc poruszania sie.
Lżejszy niz najlżejszy sensowny motor (KTM Duke 125)
Jeszcze mało ograniczony przepisami.
Mozna wjechac do lasu
Mozna przejechac przez trawnik na osiedlu
Przez piaskownice
Drogą,
Scieżką
W ostatecznosci chodnikiem
Bezszelestrny
Nowoczesny i bajerancki
No i jak ktos lubi w elektronice grzebac to mozna sie spełnić.

To czy sie pedałuje czy nie nie robi roznicy :)

Dlugas - Pon 12 Gru, 2016

Może wielu co nie chce kręcić korbami w pojeździe z silnikiem ma doświadczenia z motorowerami np.Komar gdzie kręcenie nie przynosi żadnych efektów w pokonywaniu km - czyli jakby uznać że zamontowali (producenci) pedały tylko nie wiadomo po co - bo i tak przecie nie da się jachać na samych pedałach ;)
A swoją drogą: po co w komarze pedały? :)

Pavyan - Pon 12 Gru, 2016

Pamiętam jak przez mgłę, że w najstarszych egzemplarzach Komarków silnik zapalało się kręcąc szaleńczo pedałami.
Kurde, ale to niepoprawne politycznie Forum jest... i dobrze! :mrgreen:

Anonymous - Pon 12 Gru, 2016

A to ciekawe, bo jeździłem na starych wersjach Komarów z pedałami i dało się jechać pedałując, co prawda bardzo wolno.
Ale się dało.

Ewładek - Pon 12 Gru, 2016

Moim pierwszym pojazdem mechanicznym był właśnie Komar z pedałami, potwierdzam da się jechać pedałując, efekt mizerny, ale da się.
Historia zatoczyło koło i od 2 lat znowu jestem właścicielem takiego samego, uruchomiony i jeżdzi. :mrgreen:

Wzięło mnie na nowoczesność i kupiłem skuter elektryczny, być może błąd bo to "Romet" i chyba ta nazwa na nim ciąży. Romety te prawdziwe były technicznym przekleństwem.
Elektryka z Waszą pomocą mam nadzieję uruchomić. :mrgreen:

Jednak moim celem nr.1 stał się ebajk, jestem pełen podziwu co wyprawiacie z tymi "rowerkami" :shock:
Strasznie mnie to zakręciło :idea:

Pozdrawiam
Ewładek



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group