To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Przeróbki, naprawy - Zepsute Cycle Analyst V3 czy ktos naprawial?

qaz33 - Nie 01 Sty, 2017
Temat postu: Zepsute Cycle Analyst V3 czy ktos naprawial?
Trafily do mnie 3 zepsute sztuki ktore przezyly zwarcie najprawdopodobniej kabli 5V z plusem baterii. Wymienilem wszedzie diody zenera, tranzystory mocy i stabilizatory i wszystkie maja jeden ten sam objaw mianowicie nie wyswietlaja nic na LCD poza ciemna pierwsza linia. Wszystkie napiecia wygladaja wszedzie ok. Komunikacja z procesorami przez PC jest, moge je programowac i czytac ich program z zewnatrz przez programator itd a mimo wszystko na LCD cisza. Podlaczalem w dwoch nawet nowe LCD na probe i bez zmian. Jakies pomysly?
tas - Nie 01 Sty, 2017

wyświetlacz też zasilany z 5V więc może też się spalił?
qaz33 - Nie 01 Sty, 2017

Wymienilem w dwoch wyswietlacze na nowe wiec to nie to. Jedna sztuka ma wymienione wszystkie elementy procz rezystorow i kondensatorow i sprawdzone wszystkie scierzki. Dalej to samo :/
wibi - Nie 01 Sty, 2017

qaz33 napisał/a:
.. procz rezystorow i kondensatorow...


Chyba już znasz przyczynę.

qaz33 - Pon 02 Sty, 2017

Ja podejrzewam ze cos nie tak ze sposobem wgrywania programu bo przez bootloadera juz nie moge tylko przez programator zewnetrzny ale nie znam sie na PICach na tyle silnie aby to rozgryzc a na endless nikt podobnego problemu nie mial.
PS. Znam juz schemat tej plytki chyba na pamiec :D

qaz33 - Pon 02 Sty, 2017

Ok odpisali mi z kanady ze po wgraniu nowego programu usunalem sobie ich tajemniczego bootloadera ktorego nie udostepniaja i trzeba im wszystko wyslac do przeprogramowania. W ten sposob zabezpieczyli sie przed kopiowaniem ich wynalazku. Temat zamykam
skinia66 - Śro 04 Lip, 2018

qaz33, cześć dalej posiadasz uszkodzone ca3 ?
qaz33 - Czw 05 Lip, 2018

nie, wyslalem im do naprawy. Calkiem tanio to zrobili


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group