To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - GORDON

ap0f1s - Pią 06 Sty, 2017
Temat postu: GORDON
Pora przedstawić jedną z konstrukcji, którą się tworzy.

Specyfikacja:

Rama: Falcon v2
Sterownik: Adaptto midi-e
BMS: Adaptto BMS
Akus: 20s14p Sanyo GA
Silnik: QS 205 V3 24x5
Amor: Boxxer
damper: Fox Van
Hamulce: SLX BR-M675 + czujniki magura
Obręcz: tyl super jumbo 26, przód Mach 1 MAD
Opony: chaoyang 26x2,7


Rower już stoi na nogach. Akus na ukończeniu, także dużo nie zostało. Będzie jeszcze druga konstrukcja z różnicą, że zamiast midi jest Adaptto max-e.
Sterownik przy takiej konfiguracji akusa ląduje w środku ramy.
Parę fotek z budowy.




















[/center]

Eryk1000 - Pią 06 Sty, 2017

Działaj kolego trzeba bestie ujarzmić ;)
Elektrotonus - Pią 06 Sty, 2017

.. tylko zdjęć nie widać ;-(
ap0f1s - Pią 06 Sty, 2017

Musi być widać. Specjalnie sprawdzałem i widać na innych urządzeniach, gdzie nie jestem zalogowany na moim koncie google dysk, gdzie umieściłem zdjęcia.
sirgregs - Pią 06 Sty, 2017

Zdjęcia mają po 12Mpixeli.
Mogą być problemy z oglądaniem.
Ale u mnie po kilku minutach oczekiwania ptaszki się pojawiły :-)
I rowerek też widać.

Przemek - Sob 07 Sty, 2017

mam pytanie z czego wycinasz podkładki / izolatory na ogniwa?
ap0f1s - Sob 07 Sty, 2017

Pomysł był od kolegi Eryk1000 jest to ceratka teflonowa.
http://allegro.pl/ptfe-ce...6469495203.html
Fajna sprawa, gdyż ma już na sobie warstwę kleju, więc wystarczy tylko wybić.

Przemek - Sob 07 Sty, 2017

dzięki za info
ap0f1s - Czw 19 Sty, 2017

Podczas pracy przy akusie wyszło, że użycie dwóch kable 10awg (5,3mm2) nie było super pomysłem, gdyż więcej roboty przy lutowaniu do akusa i przy podłączenie przez wtyczki XT150. Wiem, że te luty nie są za piękne, ale ważne, żeby wszystko się trzymało.
Nie wiem dlaczego, ale mam cały czas wrażenie, że coś się, gdzieś przetrze i zawrze z czymś, dlatego jest nawalone tej taśmy kapton wszędzie.

Mam nadzieję, że wszystko to zmieszczę jak włożę do środka ramy na szerokość i opaski nie będą przeszkadzać. Zastosowałem trochę mniejsze koszyki przez co mam "aż" 2mm więcej miejsca na szerokość :mrgreen: Widać to na zdjęciu poniżej.














maran_hand - Czw 19 Sty, 2017

Kolejna mocarna konstrukcja a nawet dwie, oj będzie sie działo tej wiosny :mrgreen:
ap0f1s - Nie 02 Kwi, 2017

Jedna z konstrukcji już sobie jeździ. Jeszcze parę szczegółów i będzie gotowa. Na pewno brakuję naklejek, aby nabrał rower uroku. Prędkość max na OVS7 to 90km/h przy kole 26 cali jest to qs 205 24x5. Więc bardzo szybko. Drugi raz już tyle nie pojadę, Było tylko dla testów.

Sterownik ładnie wszedł do środka. Został przykręcony do górnej części ramy ledwo go widać po odkręceniu obudowy. Przymocowany jest na termopadach i od góry na 4 śrubach. Ładnie przez to ciepło przechodzi na ramę a nie na akusa.








tomoaza - Nie 02 Kwi, 2017

Witaj. Nie został Tobie przypadkiem wysoka górna póła do tego amorka? Poszukuje takowej.
ap0f1s - Nie 02 Kwi, 2017

Aj spóźniłeś się właśnie wczoraj pozbyłem się górnej półki w dodatku wziął to gościu z Bielska.
tomoaza - Nie 02 Kwi, 2017

O w mordę hehe no trudno. Mam jeszcze jedno pytanko, w bardzo ciekawy sposób podniosłeś mostek, Mógł byś zdradzić szczegóły?.
ap0f1s - Nie 02 Kwi, 2017

Jako, że posiadam amor z krótką rurą sterową mam mostek zintegrowany. Gdy właściciel roweru wsiadł na bajka stwierdził, że kierownica jest trochę za nisko. Poszedłem do kolegi, która ma sprzęt i zdolności do takich rzeczy dorobił ładne podwyższenie do mostka. Więc wystarczyły tylko dłuższe śruby i ładnie wszystko poszło do góry. Oczywiście mogłem przedłużyć rurę sterową i też wszystko byłoby wyżej.






Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group