To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Three wheeler

jatko - Sob 07 Lis, 2009
Temat postu: Three wheeler
Natrafiłem ostatnio na takie cuś : Three wheeler , w skrucie trójkołowy smart elektryczny domowej roboty, pomysł bardzo ciekawy tylko trzeba mieć talent i cierpliwość do zrobienia karoserii. Gdyby jednak jakaś firma zajęła się wytwarzaniem elementów karoserii, byłby to fajny pomysł na kitcara
NocnyPtak - Sob 07 Lis, 2009

Bardzo dziękuję za podanie tego linka.
Trafił się w samą porę (mam na myśli sposób na formowanie karoserii - oczywiście tylko sposób, a nie kształt :-) )).

jatko - Sob 07 Lis, 2009

węsze interesujący projekt, może jakieś szczegóły?
NocnyPtak - Nie 08 Lis, 2009

Węszysz dobrze :wink:
Ale na szczegóły, to musisz niestety jeszcze trochę poczekać.

Anonymous - Nie 08 Lis, 2009

ja się tylko zastanawiam jak byłoby z rejestracją takiego pojazdu w polsce... bo się może okazać że kupa kasy i jeszcze więcej pracy nie może wyjechać z garażu bo urzędnik nie będzie wiedział jak to zaklasyfikować albo jeszcze inne problemy wymyśli
jatko - Nie 08 Lis, 2009

Na zachodzie ludzie budują trójkołowce ze względu na rejestracje (łatwiej), jak jest u nas tego nie wiem.

Najlepsze jest to, że człowiek dostanie refundacje w wysokości 40% od państwa, a u nas państwo z chęcią by jeszcze 40% zabrało


Jeśli chodzi o rejestracje pojazdu typu SAM to wygooglowałem coś TAKIEGO

Mibars - Nie 08 Lis, 2009

Przeczytałem cały tamten temat... Wiecie dlaczego to jest trójkołowiec? Bo nie są wymagane crash-testy.... Jak widac urzędnicze absurdy nie tylko u nas :)

Ciekawostka nr 2: On płaci tylko za 60% trikea - za reszte płaci jakiś fundusz rozwijania własnej działalnosci, czy jakoś tak...

Anonymous - Wto 17 Lis, 2009

jatko napisał/a:
Na zachodzie ludzie budują trójkołowce ze względu na rejestracje (łatwiej), jak jest u nas tego nie wiem.

Najlepsze jest to, że człowiek dostanie refundacje w wysokości 40% od państwa, a u nas państwo z chęcią by jeszcze 40% zabrało


Jeśli chodzi o rejestracje pojazdu typu SAM to wygooglowałem coś TAKIEGO


Pozwoliłem sobie zacytować.
W polsce również idzie zarejestrować trike nie wiem jakie są tego koszta w elektryku ale wiem ze w spalinowym takim stylizowanym na motocykl tzn. przednie kolo i widelec motocyklowy ktos zaplacil chyba 1300



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group