To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Bms programowalny z lcd, bluetooth 4-24s 150A/50A

kaneclan - Nie 30 Kwi, 2017

Generalnie można zrobić wszystko.
Czyli chcesz zamykać obwód przez ramę roweru?
Jeżeli tak, to pamiętaj że to jest dopuszczalne tylko dla niskich napięć, np. jak w instalacji samochodowej.
Pamiętaj, że ograniczeniem jest napięcie, które generalnie nie powinno przekraczać 60V w przypadku urządzeń mogących pracować w środowisku wilgotnym np. deszcz.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Napi%C4%99cie_bezpieczne#Warto.C5.9Bci_napi.C4.99.C4.87_dotykowych_dopuszczalnych

radasss - Nie 30 Kwi, 2017

Właśnie tak i to by mi mocno ułatwiło kablowanie. Z tym, że obwód był by zamykany przez ok. 25 cm dolnej części ramy. Jednak po głębszym przemyśleniu przerobię to wg. Twoich wskazówek.
Ebisef - Pon 29 Maj, 2017

Gdzie zakupiliście te BMSy ?
Jak aktualnie sprawdzają się wam ?

ICE - Pon 29 Maj, 2017

Ebisef, tutaj masz info i namiar na BMS
https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5869&postdays=0&postorder=asc&highlight=bms+lcd&start=30

markkar - Wto 30 Maj, 2017

Czy mi się dobrze wydaje iż ostatnie wydanie 4.9 nie ma miejsca gdzie podlutować wyjście na sterownik (P-)? Chyba trzeba to przez jakąś miedzianą blachę wypuścić. I druga sprawa to zasilanie modułu lcd - od 24V, i nie widzę nawet wyjścia z modułu głównego.
A i jeszcze jedno, jak zgrać to ze stacyjką aby po przekręceniu startował lcd?

cast - Śro 06 Lut, 2019

Czy ma ktoś wiedzę jak ustawić całkowity dystans przejechany na rowerze na tym właśnie BMSie? Po roku użytkowania zwykłego bmsa postanowiłem wymienić właśnie na ten. Jest rewelacyjny. Jendak chciałbym przenieść dane z licznika rowerowego właśnie takie jak na przykład dystans całkowity. Przeszukałem już chyba cały internet i nic nie znalazłem na ten temat. Może ktoś wie i chciałby się podzielić swoją wiedzą?
dede19adi - Nie 10 Lut, 2019

Chyba nie da rady albo ktoś potrafi zaprogramować, zostaje zrobić przekaźnik impulsów i ustawić że jedziesz niby 500km/h i ciągu 10 godzin masz już 5000km na liczniku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group