To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Nowy Kontroler FOC

szkuba - Sob 01 Gru, 2018

Z wykresu wynikałoby że tak, zresztą jeśli dobrze pamiętam to gdzieś w filmiku o pomiarze temperatury było że KTY81/110 był użyty ze względu na brak KTY83 ale w sumie to mają bardzo podobne charakterystyki
barmal - Czw 28 Lut, 2019

W pierwszym poście film z parametryzacją silnika z softem z autonauką.
Arbiter - Pią 01 Mar, 2019

dzięki za aktualizację
barmal - Pon 25 Mar, 2019

W pierwszym poście nowy soft na X2 + X4 z autonauką. Aktualizacja na zasilaczu :-)
Ale to zapewne nic nowego :-)
16.02.19.zip
Poprawiony start. Soft z autonauką. I jak zawsze: aktualizacja na zasilaczu!

sebal7 - Wto 30 Lip, 2019

Witam ma ktoś parametyzację dla silnika qs 35h 1000w ?
Druga sprawa to kable od hamulców podłączamy do 5+ i gnd czy gnd i S ?
Mam zasilacz 24v 1.2 A czy na takim można zrobić parametryzację czy na aku. 67V ?

sebal7 - Pon 12 Sie, 2019

Czy ktoś pomorze , nie działa pas pomimo ustawień nie wspomaga koła .Druga rzecz to hamulce nie odłącza silnika podczas hamowania ani niema reggeneracji .
barmal - Pon 12 Sie, 2019

sebal7 napisał/a:
Czy ktoś pomorze , nie działa pas pomimo ustawień nie wspomaga koła .Druga rzecz to hamulce nie odłącza silnika podczas hamowania ani niema reggeneracji .

Pomoże pomoże :-)
Ale najpierw poproszę o parametry, wersję sterownika i softu. Do tego jeszcze jaki silnik i aku.
Screeny z apki bardzo pomocne :-)

sebal7 - Wto 13 Sie, 2019

Mam barmal x2f wersje oprogramowania ostatnią jaka jest w pierwszym poście (będe dzisiaj w domu to sprawdzę ).
Hamulce mam najtańsze z czujnikiem prawdopodobnie kontaktron , czujnik pass na 8 magnesów . Umiem ustawić na którym profilu ma być wspomaganie pass (wtedy jest nie aktywna manetka ) ale silnik nie wspomaga . Hamulce nie wyłączają silnika ,mam załączony hamulec ale manetką dalej mogę przyspieszać .

sebal7 - Wto 13 Sie, 2019

Silnik to qs 35h 5t bateria 16s10p z bms 50a
barmal - Wto 13 Sie, 2019

OK, jak są podłączone hamuce? Które wejście?
PAS jest kierunkowy i musisz pokombinować z odległością i kątem czujnika w stosunku do magnesów.

sebal7 - Sob 07 Wrz, 2019

Podłączyłem inny PAS z 5 magnesami zamiast 8 i efekt ten sam , nic nie działa .
Jaka jest procedura uruchomienia PAS ? Mam profil ustawiony na 4 czyli na 0 powinien być uruchomiony pas ale tak się nie dzieje , manetka nie dziala i to sie zgadza ale wspomagania niema . Jakies porady ? czujniki hamulca odlączylem za chwile bedę w to miejsce podlączal manetkę do rekuperacji .

sebal7 - Sob 07 Wrz, 2019

Wejscie od PAS to sygnal 2 oraz 3 - 5v i masa 8 w sterowniku na 10 pinowej listwie.
barmal - Pon 09 Wrz, 2019

sebal7 napisał/a:
Podłączyłem inny PAS z 5 magnesami zamiast 8 i efekt ten sam , nic nie działa .
Jaka jest procedura uruchomienia PAS ? Mam profil ustawiony na 4 czyli na 0 powinien być uruchomiony pas ale tak się nie dzieje , manetka nie dziala i to sie zgadza ale wspomagania niema . Jakies porady ? czujniki hamulca odlączylem za chwile bedę w to miejsce podlączal manetkę do rekuperacji .

Pas zwalnia manetkę, to wiesz...?
Pas działa, tak przynajmniej u mnie na tarczy 5 i 12-to magnesowej. Wersja jak w instrukcji V ileśtam (nie pamiętam 3 lub 5).
Czyli kręcąc korbą zostaje uruchomiona manetka i nią (albo jak w zamyśle autora, dołączonym zamiast manetki potencjometrem dla płynnego zapodania prądu) sterujesz silnik.

Aczkolwiek ktoś mi wspominał, że czujnik musiał podłączyć do dodatkowej przetwornicy , znajdującej się na płytce. Spróbuj może tego.

sebal7 - Czw 10 Paź, 2019
Temat postu: Pas
Czyli sygnałowy zostawić bez zmian a + i masę podłączyc do przetwornicy ?
Podłączyłem manetkę do rekuperacji i kiedy kreciłem bez obciążenia to wszystko było ok .
Po sprawdzeniu na jezdni jak się hamuje kołem nagle znikneły opory i manetka nie reaguje na zwalnianie niema żadnej reakcji .



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group