To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Termowizja

ap0f1s - Śro 14 Cze, 2017

Patrz jak to się robi z profesjonalnymi przyrządami.

LINK

Yin - Śro 14 Cze, 2017

tas napisał/a:
Nie mogłem się powstrzymać :D
https://www.youtube.com/watch?v=CHYe53OcZW8


Szkoda że nie kręciliście przy okazji kamerką termo. Swoją drogą była by z tego fajna atrakcja na zlot ;)

Przemek - Czw 15 Cze, 2017

tas napisał/a:
Nie mogłem się powstrzymać :D

https://www.youtube.com/watch?v=CHYe53OcZW8


a była naładowana do pełna lub prawie?
ja "dźgałem" wiele lipo z tabletów telefonów etc. i zapalały się / dymiły, jeśli miały ładunek powyżej 4V, jeśli mniej to nic się nie działo ewentualnie w momencie wbicia np siekiery delikatnie iskrzyła
aby lipol wymydlił musi być prawie w pełni naładowany
tyle wyniosłem z moich doświadczeń

tas - Czw 15 Cze, 2017

Była naładowana do pełna, ale cela była uszkodzona przez właściciela szlifierką więc pewnie nie było pojemności, dlatego efekt mizerny. Ale i tak było fajnie :P
bialy100k - Śro 28 Lis, 2018

Odkopię temat. Używał ktoś najtańszych kamer jak flir one (i jakiej generacji/modelu - bo są różne)?

Rozważam zakup albo bardzo taniej (1300 PLN), albo - ...wcale.
Zastosowania głównie dotyczące szukania spadków temperatur w domu - a do elektroniki już wtórnie.

Na ~3500PLN za FLIR E4 jakiej zdaje się używał/przerabiał Tas oraz na wersje Flir One Pro - mnie nie stać, są inne wydatki. Termometr bezprzewodowy mam - jednak szukanie "mostków termicznych" w budynku tylko z nim to koszmar/mało realne.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

madejp - Pią 30 Lis, 2018

Używam flir one i jest całkiem spoko.
Co prawda jeszcze żadnego problemu z ucieczką ciepła mi się nie udało rozwiązać, ale dzięki niej wiem, że istnieją (albo przynajmniej tak mi się wydaje). Z większych sukcesów, to szybkie znalezienie uszkodzonego ogniwa w powerbanku.

Z wad, to brak wielopunktowego pomiaru temp. (choć to chyba bardziej sprawa oprogramowania), nie działa ze wszystkimi telefonami, no i mała rozdzielczość - na zdjęciach krajobrazu w podczerwieni trudno coś zobaczyć ;) ale w praktyce użytkowej to oczywiście mało przeszkadza.

Arbiter - Sob 01 Gru, 2018

robiłem pomiary czymś w rodzaju Flir E4 lub E5. Dość łatwo mozna wykrywać nieszczelności na oknach, widac też niejednolitości ściany.

Najlepiej pożyczyć urządzenie, albo zamowic pomiar, bo raczej zakup się nie zwróci

bialy100k - Śro 05 Gru, 2018

Arbiter napisał/a:
robiłem pomiary czymś w rodzaju Flir E4 lub E5. Dość łatwo mozna wykrywać nieszczelności na oknach, widac też niejednolitości ściany.

Najlepiej pożyczyć urządzenie, albo zamowic pomiar, bo raczej zakup się nie zwróci

E4 i w górę są fajne (szczególnie po odblokowaniu) - ale poza moim zasięgiem finansowym. A narzędzia lubię mieć własne, nawet - jeżeli słabe to dają informację. Trochę jak woltomierz. Nawet najgorszy jest o niebo lepszy niż żaden albo żarówka jak próbnik. Zresztą w Irlandii to bym chyba zapłacił tyle, że za 2-3 testy to bym kupił i E4 ;) - potrafią kasować strasznie.

Diodek.pl - Czw 06 Gru, 2018

Ale to wszędzie tak kasują. Pierwsze z brzegu wypożyczenie flir one na dobę 100 zł. Nówka kosztuje 1200 zł. Jeżeli ktoś będzie dokonywać pomiarów chociaż raz w miesiącu przez ponad rok, to wypożyczenie mija się z celem. Z e4 ta sama sytuacja.
Widziałem testy modelu HI-18, wydaje się być sensowna dla domowego użytku. Niestety cena jest lekko ponad Twój budżet.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group