To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy fabryczne - Wypożyczalnia e-skuterów w Wawie

maran_hand - Czw 09 Mar, 2017
Temat postu: Wypożyczalnia e-skuterów w Wawie
http://m.pierwszymilion.f...211500,1,1.html

Skuter przy optymalnych warunkach jazdy ma mieć zasięg ok 50-60 km czyli w rzeczywistości pewnie z max 30 da radę przejechać.

Zastanawia mnie jak będą rozwiązane problemy:
1. Z ładowaniem? Co w momencie jak w trakcie jazdy skończy się prąd? Trzeba będzie czekać na pracownika firmy który w samochodzie będzie miał aku na podmianę? Tyle, że za nim do nas dojedzie stojąc w korkach to cała idea szybkiego przemieszczania się z punktu A do punktu B bierze w łeb.
2. Co z kaskami? Każdy musi mieć swój własny, bo chyba tylko desperat zdecyduje się na założenie na głowę "ogólnodostępnego". A jeśli swój a skutera nie uda się zarezerwować to słabo to będzie wygladało. Wszedł do autobusu człowiek ..z kaskiem na głowie ewentualnie w ręku ;)
3. Jaką prędkość będą osiągały te diabelskie maszyny ? ;) Patrząc na stan wypożyczanych w Wawie rowerów to już 20km/h będzie skrajnie niebezpieczną prędkością.
4. Cena, w sumie 69 groszy za minutę to nie jest mało..

WojtekErnest - Czw 09 Mar, 2017

Ad1, sądzę że będzie możliwe wypożyczenie skutera, który będzie naładowany niemal max. A ponadto zapewne trasa, oraz podstawowe parametry skutera będą online przesylane na serwer. Dadzą rade ... :-)
Anonymous - Pią 10 Mar, 2017

70 groszy za minutę? (dla łatwiejszego liczenia) To ja ładując rower za 2 zł przejadę jakieś 30-40 km. I będę jechał 120 minut, a nie 3 minuty.
42 zł za godzinę jazdy, to dobry samochód spala benzynę w tej kwocie, albo i mniej.
Według mnie, za drogo, ale niech się chłopaki bawią ;)

maran_hand - Pią 10 Mar, 2017

WojtekErnest napisał/a:
Ad1, sądzę że będzie możliwe wypożyczenie skutera, który będzie naładowany niemal max. A ponadto zapewne trasa, oraz podstawowe parametry skutera będą online przesylane na serwer. Dadzą rade ... :-)


Ale jak? Przecież od stania w miejscu aku się nie naładuje. I nie sądzę by po każdym kursie ktoś podjeżdżał i wymieniał źródło prądu bo wtedy nawet przy tych 69 groszy za minutę nie zarobią na tym.

Przemek - Pią 10 Mar, 2017

znajomy kilka kilkanaście lat temu prowadził wypożyczalnie skuterów spalinowych i nie dotrwał końca sezonu bo co chwila serwis tupu wymiana klocków części mechanicznych itd cwaniaczki wynajmujące skuter - oczywiście nie wszyscy jechali prosto do garażu na podmianę klocków hamulcowych iglic gaźnika i innych podzespołów zdarzało sie i podmiany opon itd mając kilka skuterów i borykając sie z oszustami zamkną przed sezonem i tyle
Anonymous - Pią 10 Mar, 2017

A mnie, po przeczytaniu powyższego, przyszło na myśl nowe źródło zdobywania akumulatorów :)
Przemek - Pią 10 Mar, 2017

zeeltom napisał/a:
A mnie, po przeczytaniu powyższego, przyszło na myśl nowe źródło zdobywania akumulatorów :)


yhm . one pewnie będą miały litowe raczej nie żele :razz:

WojtekErnest - Pią 10 Mar, 2017

maran_hand napisał/a:

Ale jak? Przecież od stania w miejscu aku się nie naładuje. I nie sądzę by po każdym kursie ktoś podjeżdżał i wymieniał źródło prądu bo wtedy nawet przy tych 69 groszy za minutę nie zarobią na tym.

To jest jak wynika z opisu ograniczone do kilku dzielnic, więc pewnie ten ze słabym aku, będzie 'nieaktywny' aż serwis go doładuje/podmieni.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group